Як в обласних закладах охорони здоров’я реагують на повітряні тривоги
Як в обласних закладах охорони здоров’я реагують на повітряні тривоги

Як в обласних закладах охорони здоров’я реагують на повітряні тривоги

Ворог усвідомив, що нездатний на рівних воювати з українською армією, а тому вдався до терору мирного населення, обстрілюючи соціальні заклади, на кшталт шкіл, дитячих садочків, лікарень та навіть пологових будинків.

Чернівецька область, на щастя, залишається мирною територією та прихистком для десятків тисяч вимушено переселених людей, проте й буковинцям вже неодноразово довелося переживати повітряні тривоги.

Наскільки до них готові медичні установи, розповідаємо на прикладі Чернівецької обласної клінічної лікарні та перинатального центру, передає пресслужба Чернівецької обласної ради на сторінці у фейсбук.

За словами виконувача обов’язків генерального директора ОКЛ, депутата облради Дмитра Домбровського, бомбосховище вже неодноразово було прихистком під час тривог не лише для медперсоналу та пацієнтів, але й для жителів прилеглих вулиць.

Бомбосховище чисте, раз на два дні в ньому проводять вологе прибирання. Обладнане справним санвузлом, системою забору та подачі повітря, а також окремими кімнатами та аудиторіями. Є запаси води про всяк випадок. Персонал знає, як діяти, згідно з планом евакуації та куди виводити пацієнтів, а для людей з прилеглих вулиць на території лікарні є вказівники, які підказують шлях до бомбосховища.

- Маломобільних пацієнтів, зокрема реанімаційне відділення, ми евакуювати не в змозі. З ними залишаються медпрацівники, які вивозять хворих із палат, укривають їх, а вікна та двері щільно зачиняють. Персонал має інструкцію на випадок подібних ситуацій та спеціально визначені найбезпечніші місця, - каже очільник ОКЛ.

Також сигнал «Тривога» відпрацьований і в Чернівецькому обласному перинатальному центрі. Про це розповідає заступниця генерального директора з загальних питань і комунікацій Чернівецького обласного перинатального центру, депутатка облради Любов Годнюк.

У кожному відділенні розроблена спеціальна інструкція для воєнного часу, в якій прописано, як має реагувати персонал, медичні працівники та пацієнтки в момент надходження сигналу «Тривога». Всі пацієнтки знають, що вони повинні взяти з собою і спокійно, не нервуючись, спуститися в укриття.

- Укриття комфортні, теплі та затишні. Ми все робимо для того, щоби жінкам було зручно. Зважаючи на те, що тривожність матері передається дитині, ми дбаємо про те, аби вони зберігали спокій, - каже Любов Годнюк.

Теги по теме
новости Черновцов
Источник материала
loader
loader