Після перемоги завершимо всі справи
Після перемоги завершимо всі справи

Після перемоги завершимо всі справи

Присяга на вірність своєму народу

Дивовижний патріотизм і бажання якнайшвидше відкинути за межі кордонів України російських загарбників проявили з початку війни буковинці. Чимало тих, хто здатний тримати у руках зброю, добровільно, не чекаючи повісток, приходили до центрів комплектування військ із питанням, чи він може бути корисним. В першу чергу військкомати мобілізували тих, хто має бойовий досвід і без підготовки може стати на захист територіальної цілісності країни. Інших записували у резервні підрозділи. Зокрема у Чернівцях буквально за кілька днів укомплектували нову військову частину, яку очолив полковник Юрій Буліч.

До складу нової частини увійшли добровольці, які не проходили військової служби взагалі або ж служили ще до часів Незалежності України. Наприклад, його ряди поповнили два рідні брати із Кельменеччини – Олег і Роман. Старшому виповнилося 55 років, він трудиться у селищному комбінаті побутових послуг. Молодший останніми роками працював далекобійником. До речі, його син Вадим служить нині у Національній гвардії й теж готовий захищати Україну від ворога. Та як тільки їм прийшли повістки, без роздумів чоловіки з’явилися у пункт збору.

Їхній земляк Віталій Беженар, який теж розміняв п’ятий десяток, кілька останніх років перебував на заробітках у Португалії. Щойно довідався про напад Росії на Україну, того ж дня виїхав додому. Вже наступного він з’явився у місцевий центр комплектування, де отримав повістку і  приміряв однострій.

Після прискореної підготовки військові новоствореної військової частини, які пройшли підготовку і навчилися обходитися зі зброєю прийняли урочисту присягу. (на фото). «У вірності українському народу урочисто присягнули воїни новоствореної військової частини Буковини, які не проходили військової служби, або служили до часів Незалежності. Всі вони пройшли підготовку, вміють поводитися зі зброєю, і відтепер в одному строю з більш досвідченими армійцями захищатимуть свою землю від російського ворога»,  –  йдеться у повідомленні Чернівецького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Командир частини полковник Юрій Буліч запевнив, що його підлеглі цілком готові до виконання поставлених завдань.

Не чекають повісток

У Чернівцях і районних центрах області за останні два тижні тисячі буковинців приходять до центрів комплектування із пропозицією допомоги. Серед охочих захищати Україну є як молоді хлопці, так і чоловіки середнього та навіть старшого віку, котрі мають і зовсім не мають досвіду поводження з вогнепальною зброєю. Кожен хоче докласти свої зусилля задля збереження України. Люди не чекають повісток, а приходять за власним бажанням. Серед тих, хто прийшов, чимало чоловіків з бойовим досвідом, у тому числі й воїнів-афганців. Також є хлопці, які повернулись з-за кордону, щоб боронити свій край.

Як розповіла начальниця пресслужби Чернівецького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, старший лейтенант Тетяна Попович, всім, хто виявив готовність захищати свою землю, знайдеться місце у строю. І зокрема для тих, хто може стати резервістом територіальної оборони. А це гарна нагода для цивільних громадян долучитися до захисту свого краю. Цивільні громадяни можуть звернутися до частин сил тероборони та стати резервістами.

Чернівчанин Орест Михайлів – студент Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича (на фото). Вчиться на відділенні менеджменту у туристичній галузі. Він один із тих, хто не чекав повістки. Зізнався у розмові з нами, що «…не буде чекати, коли свинособаки прийдуть у наш край». Запевнив, що здобув певні знання на військовій кафедрі, тож готовий захищати Україну у будь-якому її куточку. Що стосується навчання, то припустив, що завершить оволодівати фахом уже після повної перемоги над російськими загарбниками.

Багато буковинців призовного віку звертаються до центрів комплектування, щоб влитися в українське військо й зі зброєю захищати свою країну

Аналогічно вчинив і киянин Володимир Волинський (на фото). За фахом – журналіст, працював редактором новин в одному із столичних засобів масової інформації. В перші дні протистояння він привіз свою родину на Буковину, яка віддалена від передової.

– Мені боляче дивитися, що творять російські військові з моїм рідним Києвом, – говорить Володимир. – Так можуть діяти тільки неосвічені тупі варвари, які бомблять лікарні, школи, дитячі садочки, житлові масиви, історичні, культурні й архітектурні пам’ятки. Мені не довелося служити у Збройних силах України, не маю досвіду бойових дій, але мій патріотизм дозволить швидко опанувати військову науку. Щоб не було після перемоги соромно дивитися дітям в очі, маю зробити і свій внесок у загальну перемогу над ворогом, який ще вчора називав українців лукаво братами, єдиним слов’янським народом.    

Біля міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки зустріли також відомого чернівецького театрального актора Григорія Руденка-Краєвського. З’ясували, що він буде захищати Буковинський край у складі Сил територіальної оборони України: «Готовий захищати свій край і свою Україну. Ми маємо справу з великою агресією Росії й це давно вже зрозуміло, що ворог просто так не зупиниться. Ми маємо боронити свій дім, свої території. Інших варіантів у нас нема. Ми – єдина держава і маємо об’єднатися та боротися за своє право жити в незалежній Україні».

У територіальному центрі комплектування зустріли місцевого підприємця Віталія (прізвища просив не називати). Чоловікові 45 років. Понад 20 років він розвиває свою справу та економіку Буковини: «Я не для москалів справу розвивав, не для москалів життя своє тут будував. Розумієте, якби я хотів, то давно поїхав за кордон. Але я не міг ніколи припустити цієї думки навіть у мирний час. Я люблю свою країну і хочу тут далі мирно жити. Тому ми маємо боронитися. Маємо захищатися. Тому я тут».

Священники не стоять осторонь

Прибувають до територіального центру й священнослужителі. Священник Православної церкви України отець Сергій розповів нам, що церква повинна бути завжди зі своїм народом та своєю державою: «Це функція церкви – бути з людьми, знати їхні проблеми, турботи, знати, чим вони живуть. Церква не може стояти осторонь таких подій. Вона повинна болісно й гостро реагувати на ті виклики, які постають перед нашим народом. Зараз перед нами стоїть питання нашої свободи. І це прямим чином стосується церкви. Адже ми вчимо, що тільки від свободи може бути любов до Бога, до своєї родини, до свого народу».

Отець Сергій каже, що прийшов у ТЦК разом з іншими священниками добровільно: «Ми бачимо, що відбувається. Не можемо залишатися байдужими. Наша підтримка важлива для військових».

Офіцер відділення зв’язку територіальної оборони в області, майор Володимир Ярчук закликав буковинців і далі вступати до територіальної оборони області. Вмотивовані бійці цього утворення будуть готові до відсічі ворога, який намагатиметься наступати. «Зараз відбувається бойове злагодження і буквально через три-чотири дні ми будемо у бойовій готовності. Дуже багато зверталося жінок, ми беремо їхні контакти та у разі необхідної підтримки будемо телефонувати до них», – повідомив майор Ярчук.

За останні два тижні чимало військовозобов’язаних чоловіків від 18 до 60 років привозять свої сім’ї на захід України. Вони теж не повинні стояти осторонь, а мають стати на військовий облік. У цей скрутний для України час кожен повинен стати на її захист. Ворог переконається, що у нашої держави невичерпне число захисників. Вони вмотивовані й переможуть.

Анатолій ІСАК

Теги по теме
Черновицкая область
Источник материала
loader
loader