Фільми скасованого Docudays UA-2022 покажуть на Краківському кінофестивалі
Фільми скасованого Docudays UA-2022 покажуть на Краківському кінофестивалі

Фільми скасованого Docudays UA-2022 покажуть на Краківському кінофестивалі

Фільми скасованого Docudays UA-2022 покажуть на Краківському кінофестивалі - Фото 1
Фільми скасованого Docudays UA-2022 покажуть на Краківському кінофестивалі - Фото 2
Фестиваль документального кіно мав розпочатися 25 березня, але був перенесений через повномасштабне російське вторгнення.
Фільми скасованого Docudays UA-2022 покажуть на Краківському кінофестивалі - Фото 3
Фільми скасованого Docudays UA-2022 покажуть на Краківському кінофестивалі - Фото 4

Стрічки національного конкурсу кінофестивалю Docudays UA-2022 покажуть на Краківському кінофестивалі наприкінці травня – початку червня поточного року. Про це повідомляється на сайті Docudays UA.

У кінотеатрі «Київ» у Кракові покажуть фільми:

  • «Плай» режисерки Єви Джішіашвілі;
  • «Між небом та горами» режисера Дмитра Грешко;
  • «Привоз» режисерки Єви Нейман;
  • «Нескінченність за Флоріаном» режисера Олексія Радинського.

Директорка індустрійної платформи DOCU/ПРО та програмерка Дарʼя Бассель зазначає:

«У тексті про національний конкурс, який ми опублікували у переддень війни, я написала: "Ця невелика, але напрочуд потужна програма об’єднала авторів/-ок, які глибоко, щімко, з гумором і з любов’ю бачать реальність. І завдяки їхній роботі мене наповнює віра не тільки в гарне майбутнє нашого документального кінематографа, але й у майбутнє взагалі". І це досі так.

Я рада, що ці фільми будуть показані глядач(к)ам на великому екрані кінотеатру "Київ" і сподіваюся, що до того часу, коли відбудеться показ, наша країна буде вільною від російських терористів. А ми всі зможемо разом відсвяткувати любов, сміливість і свободу», — зазначила директорка індустрійної платформи DOCU/ПРО та програмерка Дарʼя Бассель.

Директор Краківського кінофестивалю Кшиштоф Ґєрат розповів, що дивився ці фільми про Україну до повномасштабного нападу із важким серцем: «Мені дуже боляче, коли я уявляю ці місця і цих людей зараз. Я вірю в те, що фільми з програми ми представимо разом з нашими друзями й подругами з Києва, а після показів — поговоримо з їхніми автор(к)ами. Ця програма та присутність гостей з України на фестивалі стане проявом солідарності польського та міжнародного кінематографічного середовища».

Нагадаємо, команда кінофестивалю Docudays UA запустила проєкт «Енциклопедія війни». Мета ініціативи – збір відеосвідчень війни для створення архіву.

Ілюстрація: Docudays UA

Теги по теме
Польща российская агрессия украинское кино
Источник материала
loader
loader