З початку війни держкордон на Буковині перетнуло майже 305 тисяч осіб
З початку війни держкордон на Буковині перетнуло майже 305 тисяч осіб

З початку війни держкордон на Буковині перетнуло майже 305 тисяч осіб

Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну охорона кордону, в межах Чернівецької та Івано-Франківської областей, здійснюється в посиленому режимі. Зважаючи на непросту ситуацію, прикордонники вживали вичерпних заходів задля забезпечення оперативного й безперебійного пропуску осіб та транспортних засобів. Про це повідомляє Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон на сторінці у фейсбук.

Зокрема, з перших днів повномасштабного вторгнення в пунктах пропуску було збільшено кількість військовослужбовців, аби максимально забезпечити пропускні операції. Варто зазначити, що чимало наших співвітчизників намагалися виїхати закордон, аби убезпечити від війни дітей та осіб літнього віку. Проте, прикордонники фіксували значну кількість тих, хто повертався додому, аби вступити до лав збройних формувань України.

З 24 лютого цього року по даний час державний кордон, в межах відповідальності Чернівецького загону, перетнуло майже 305 тисяч осіб, з них на в’їзд оформлено 85957 осіб, на виїзд - 218815 осіб.

В пунктах пропуску відмовили у виїзді за кордон 161 особі призовного віку, ще близько 300 осіб, з-поміж громадян України та іноземців, були виявлені та затримані при спробі незаконного перетину кордону поза пунктами пропуску.

Також було виявлено та передано співробітникам Національної поліції одного громадянина України, який використовував чужий паспортний документ.

За останні 45 діб в пунктах пропуску, під час перетину кордону прикордонники виявили 131 особу з підробленими документами, з яких 61 особа надала підроблену довідку про непридатність до військової служби або про відстрочку від мобілізації. Відносно даних осіб до компетентних органів були направлені повідомлення про виявлення ознак злочину, передбаченого ст. 358 ККУ «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів».

Поряд з цим, прикордонники задокументували близько 15 спроб надання ухилянтами неправомірної вигоди за безперешкодний пропуск через кордон. По усім випадкам прикордонники також направили співробітникам Нацполіції повідомлення про виявлення ознак кримінального правопорушення, передбаченого ст. 369 КК України (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).

В Україні діє правовий режим воєнного стану і за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, ст. 336 Кримінального кодексу України, передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років.

Теги по теме
Украина война Черновицкая область пограничники
Источник материала
loader
loader