Спецслужби Росії через мобільну гру збирали дані про стратегічні об’єкти України — СБУ
Спецслужби Росії через мобільну гру збирали дані про стратегічні об’єкти України — СБУ

Спецслужби Росії через мобільну гру збирали дані про стратегічні об’єкти України — СБУ

Автори:
MediaSapiens
За даними СБУ, серед адміністраторів застосунку — підконтрольна спецслужбам Росії ІТ-компанія.

Служба безпеки України 24 травня повідомила, що спецслужби Росії збирали дані про стратегічні об’єкти України через ігровий мобільний додаток.

«СБУ викрила спецслужби РФ на використанні смартфон-ігор для вербування українських дітей. Служба безпеки виявила мобільний додаток, через який у користувачів в ігровій формі виманювали геолокацію та реальні фото стратегічних об’єктів», — йдеться в повідомленні.

У СБУ уточнили, Росія використовувала дітей без їхнього відома, «у темну». За умовами гри, учасники мали шукати «коробки» з віртуальними призами, які можна обміняти на електронні гроші. «Під час проходження маршруту діти здійснюють фотофіксацію місцевості, у тому числі об’єктів військової та критичної інфраструктури на території різних населених пунктів. Всю інформацію з геолокацій учасники квесту завантажують в базу ігрового додатку», — кажуть у Службі безпеки України.

За даними СБУ, серед адміністраторів застосунку — підконтрольна спецслужбам Росії ІТ-компанія, яка зареєстрована в одній з європейських країн і займається розповсюдженням інтерактивних платформ. «СБУ здійснює комплексні заходи для блокування ворожого втручання в електронні системи офіційних мобільних додатків і притягнення до відповідальності винних осіб», — зазначається в повідомленні.

  • Читайте також: Наступ покемонів: чому влади деяких країн проти Pokemon Go

Нагадаємо, схожі умови гри були в грі Pokemon Go. Вона була популярна в 2016 році, тоді теж говорили, що вона може становити небезпеку. Зокрема, за даними CNN, Росія використовувала Pokemon Go для розпалювання ворожнечі. Міністерство внутрішніх справ України видало пам'ятку щодо Pokemon Go, у якій радило не заходити під час гри на приватну власність, не грати в публічних місцях, в темряві, не грати за кермом та уникати шахраїв. Також багато об'єктів культурної спадщини і «чутливих місць» (наприклад, церкви та кладовища) заборонили людям грати в Pokemon Go на своїх територіях.

Фото: Rami Al-zayat / Unsplash

Теги по теме
Россия СБУ российская агрессия
Источник материала
Поделиться сюжетом