Українські розслідувачі Molfar записали пранк-інтерв'ю з російською пропагандисткою Мариною Овсянніковою нібито для видання «Страна.uа».
Molfar повідомляє, що у відповідях Овсяннікової «чітко простежуються російські ліберальні наративи, які можна зустріти в у більшості інтерв’ю хороших росіян».
«Що ще раз підтверджує, що співпраця з ними – не найкраща ідея», – роблять висновки розслідувачі.
Під час інтерв’ю Овсяннікова заявила, що не мала безпосереднього стосунку до пропагандистської машини, однак визнала, що 10 років все розуміла та усвідомлювала.
«Явне відчуття, що це пропагандистський інструмент, виникло ще 10 років тому. Ці люди – чудово розуміють, що роблять, що займаються не тим, чим потрібно, що вони забруднені, що на їх руках кров – вони це розуміють», – каже Овсяннікова.
Росіянка заявила, що хотіла показати злочини російської армії у Бучі та Харкові, проте, «ваша влада не зрозуміла на Україні», що це «чудовий інформаційних посил та піар-хід».
Також вона пожалілась, «що українці нападають на неї у соцмережах», тому що, мовляв, «не розібрались у ситуації».
«Українці просто не розібрались у ситуації…все наладиться. У будь-якої нації є розумні та не дуже розумні люди. Хвиля хейту припиниться», – впевнена росіянка.
Овсяннікова вважає, що війна Росії проти України розпочалась не у 2014 році, а 24 лютого 2022 року, а «єдиний шанс» завершити її – «підтримати російську опозицію».
«Ви воюєте проти всіх, і ваших прихильників також. Наш шанс зупинити війну – якомога активніше підтримати протестні настрої в Росії».
Також пропагандистка вважає чудовою ідеєю надати громадянство України всім російським «опозиціонерам».
На початку березня Овсяннікова під час нібито прямого ефіру програми «Время» зайшла у студію з плакатом «Ні війні». Відео фрагменту трансляції було опубліковано на YouTube. Пізніше росіянка звільнилась з пропагандистського каналу і працевлаштувалась до німецького видання Die Welt.
Українські активісти протестували під будівлею Die Welt з вимогою звільнити російську пропагандистку, однак у виданні відмовились це зробити.
Німецька Weimer Media Group хотіла зробити Овсяннікову лауреаткою «Премії ЗМІ за свободу», проте відмовилась від цього рішення.
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомляв, що Овсяннікову наразі активно використовують в інформаційно-психологічних операціях Росії. Зокрема, вона отримала визнання та кредит довіри на Заході, використовуючи реноме «борчині проти російської пропаганди» для просування на західну аудиторію наративу про «необхідність» зняття з Росії санкцій.
1 червня в Києві в офісі інформагенції «Інтерфакс-Україна» мала відбутися пресконференція «Викриття від Марини Овсяннікової: як працює російська пропаганда». Однак її скасували за пів години після публікації анонсу 31 травня.
Також Овсяннікова мала завітати на зустріч із студентами Інституту журналістики Київського національного університету імені Шевченка. Втім, відразу отримала відмову від керівництва навчального закладу.
Згодом росіянка опублікувала в соцмережах дописи про те, що нібито відвідала Одесу та Київ.
Скріншот відео: Molfar/YouTube