Волелюбний дух українців знайшов втілення у патріотичних зверненнях на узбіччях основних доріг, що ведуть до Києва.
Замість реклами - патріотичні гасла! Чимало білбордів та сітілайтів по всій країні - замайоріли жовто-блакитними кольорами та підбадьорливими гаслами. Кореспондент "Подробиць" Ніна Коломієць зробила репортаж з полів інформаційного фронту у найгарячіших точках Київщини, повідомляє видання Lenta.ua.
Жовто-блакитна карта України.
Кобзар у шоломі.
Назви міст-героїв, які стали щитом столиці.
Цифри "4.5.0.", на військовому жаргоні це означає "все спокійно".
Кожного, хто прямує до Києва, зустрічають не нав'язливі рекламні картинки з товарами та послугами. Роздивляючись узбіччя, не вірити в нашу перемогу просто неможливо.
Місто Вишгород на Київщині. У березні російські окупанти впритул наблизилися до його околиць. І жителі - під звуки канонад - готувалися до спротиву. Зокрема й інформаційного.
"Недалеко від нас були бойові дії, ми дуже сильно переживали за дух наших громадян. Ні поліграфія, ні поклейщики не працювали в цей час, але дуже хотілося підтримати дух наших мешканців, тому ми це зробили - від чистого серця для наших громадян, військових, захисників, щоб підтримати їх дух боронити нас від ворога, хто чим може", - говорить директор рекламної агенції у м. Вишгород Віталій Кравчук.
Тепер центральні вулиці Вишгорода - майорять патріотичними банерами з подякою нашим захисникам і захисницям, а ще - ось таким зверненням до російських окупантів.
"Ця фраза стала найпопулярнішою, маленьким гімном патріотичним для наших мешканців, українців. Бо дійсно кожен із нас прагне того, щоб цей корабль пішов по направленню", - пояснив рекламіст.
У містах, які прийняли на себе потужний удар рашистів і тимчасово були окуповані, - з'являються пам'ятні рекламні щити на згадку про загиблих героїв.
"Цей білборд на в'їзді до села Мотижин на Київщині став своєрідним меморіальним знаком. Він присвячений голові сільради Ользі Сухенко та її родині. Їх окупанти викрали і безжально закатували", - розповідає кореспондентка Ніна Коломієць.
Деякі рекламні конструкції - щойно ворожі танки з'явилися на Київщині - стали основою для оборонних споруд, розповідають в Асоціації зовнішньої реклами.
"Ассоциация потратила более миллиона гривен на изготовление противотанковых ежей - мы дали свой металл, помогли сварить эти конструкции, развозили на блокпосты, по всем киевским дорогам. На материалы изготовления ежей шли профиль, уголок, труба, блоки для блокпостов - это все составляющая рекламного щита, у нас были запасы. Мы срезали оперативно те щиты, которые мешали установке блокпостов, убирали аварийные щиты, которые пострадали после бомбежек", - говорить голова Асоціації зовнішньої реклами Київської області Максим Чаленко.
Тепер прострілені, понівечені білборди на фоні руїн, - піднімають бойовий дух містян.
"Місто Гостомель і досі оговтується після важких боїв. Багато будинків посічені уламками ворожих снарядів. А нещодавно тут з'явився ось цей білборд із зображенням найбільшого у світі українського літака "Мрія", який тут знищили російські окупанти. І який обов'язково буде відбудований після нашої перемоги", - повідомляє з місця події кореспондентка "Подробиць".
Певно, колись на згадку про ключові події війни та її героїв будуть встановлені пам'ятники. А поки що - про потужний спротив і нескорений дух українців нам нагадують патріотичні білборди.
Фото: скриншот "Подробиці"