Російське видання «Проект» випустило розслідування, в якому розповіло, як Міноборони Росії маніпулює цифрами та іншими даними у щоденних брифінгах. Журналісти проаналізували 196 виступів спікера російського відомства з початку повномасштабної війни та виявили, що «нестиковки» зустрічаються в них майже щодня.
Наприклад, до 26 червня, за заявами російського Міноборони, Росія нібито збила 215 українських військових літаків, хоча, за відкритими даними, на які посилаються журналісти, в Україні перед початком великої війни було тільки 98 військових літаків, 35 транспортних (три з яких тільки замовлено) і п'ять спеціальних – тобто максимум 138 штатних одиниць. Також є 61 навчальний літак, але в підсумку це все одно менше за 215.
25 березня Міноборони РФ розповіло про «знищення» 35 з 36 «байрактарів», а на кінець червня вже казали про 84 «збитих» безпілотника, хоча в Україні їх закупили тільки 62 (і ще на чотири назбирали жителі України та Литви).
Журналісти помітили, що цифри в брифінгах Міноборони РФ різняться навіть впродовж одного дня, коли зранку повідомляють, що загалом нібито знищили 314 танків, а ввечері загальна кількість вже «знижується» до 311. Те саме стосується іншої техніки, знищення якої приписують собі росіяни.
Цікаво також, що Міноборони Росії жодного разу не повідомляло про відступ своїх військ, але неодноразово казало про «взяття» одних тих самих населених пунктів. Наприклад, на початку березня спікер відомства тричі розповідав про окупацію міста Кремінна, того ж місяці двічі казав про захоплення Червоного Лимана.
Загалом, за підрахунками «Проекту», російське Міноборони більше одного разу розповідало про «взяття» стосовно 25 українських населених пунктів.
Серед іншого, журналісти помітили, що Міноборони РФ заявляє про нібито загибель 40 596 українських вйськових – і при цьому каже про «знищення» 39 000 так званих «районів скупчення живої сили та техніки». Тобто виходить, що в кожному з таких районів «скупчувався» приблизно один український військовий.
Також спікер Міноборони Росії розповідав у своїх брифінгах про вигадану «Павлоградську область» та окупацію неіснуючого села Закаблуховка.