![Роботу ОБСЄ в Україні буде відновлено найближчим часом – посол Карпентер](https://thumbor.my.ua/3ELRwgzCl7BpT-EgW2cGzK1ZL1Y=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2Fd29a8b63bd6809fabd3ccd561db4b14a.jpg)
Роботу ОБСЄ в Україні буде відновлено найближчим часом – посол Карпентер
В ОБСЄ знайшли шлях, як відновити в Україні роботу Офісу
Роботу місії ОБСЄ в Україні буде відновлено найближчими тижнями, ймовірно, не більше ніж за місяць. Про це повідомив посол США при ОБСЄ Майкл Карпентер в інтерв’ю ТСН.
«Прикро, що Росія наклала вето на роботу місії в Україні. Вони наклали вето і на прикордонну спостережну місію, і на СММ, і на Офіс координатора проектів», –зазначив Карпентер.
За його словами, країни-учасниці та ОБСЄ вже втомилися від можливості Росії накладати вето на все. «Тому що це абсолютно поза межами людської пристойності з огляду на війну, що триває», – додав посол.
За словами Карпентера, в ОБСЄ знайшли шлях, як відновити в Україні роботу Офісу координатора проєктів ОБСЄ в Україні. «Ймовірно, надалі він також називатиметься Координатором проектів ОБСЄ в Україні. Але вони діятимуть за рахунок внесків однодумців. Тому ми не будемо вимагати від Російської Федерації грошей і вона більше не матиме права вето», – пояснив Карпентер.
Як повідомлялося, Офіс координатора проєктів ОБСЄ в Україні Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) припинив свою роботу з 1 липня.
Як раніше повідомлялося, Росія заблокувала продовження мандата координатора проєктів ОБСЄ в Україні.
Нагадаємо, наприкінці березня стало відомо, що роботу Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі в Україні не буде продовжено, оскільки відповідне рішення заблокувала Росія. Згодом діючий голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау і генеральний секретар ОБСЄ Хельга Марія Шмід оголосили, що ОБСЄ згортає роботу Спеціальної моніторингової місії в Україні.
Спеціальна моніторингова місія була створена в березні 2014 року за запитом українського уряду до ОБСЄ та консенсусним рішенням усіх 57 держав-учасниць. Місія складалася з 1291 членів (814 міжнародних і 477 національних співробітників) і була найбільшою в ОБСЄ.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)