КИЇВ. 9 серпня. УНН. В управління АРМА передали заарештовані корпоративні права товариств на понад 350 млн грн, серед них один із найбільших торговельно-розважальних центрів Києва – Ocean Plaza, пов'язаний із другом російського диктатора володимира путіна – бізнесменом Аркадієм Ротенбергом. Про це повідомив Генеральний прокурор Андрій Костін, інформує УНН.
Цитата
"У іншому кримінальному провадженні Офісом Генпрокурора в управління АРМА передано арештовані корпоративні права товариств на понад 350 мільйонів гривень. Йдеться, в тому числі, про один з найбільших торгово-розважальних центрів в столиці. Серед його кінцевих бенефіціарних власників - громадяни росії з близького оточення очільника країни-агресора", – ідеться у повідомленні.
Деталі
Досудовим розслідуванням встановлено, що грошові кошти, отримані від діяльності торговельно-розважального центру перераховувалися по ланцюгу фінансових операцій на адресу громадян рф.
Останні в подальшому використовували їх у тому числі для фінансування виробництва та постачання боєприпасів для збройних сил країни - агресора.
Кому належить Ocean Plaza
Через кіпрську "Ocean Plaza Project Ltd" 33% ТРЦ належать компанії UPD Holdings Limited. Раніше вона належала бізнесмену Василю Хмельницькому. Інші компанії знаходяться у володінні "ТПС Нерухомість", яка має у своєму розпорядженні 5 ТЦ в країні-агресорі. Її заснували Олександр Скоробогатько, Олександр Пономаренко і Аркадій Ротенберг. До 2019 року вона контролювалася Лілією Ротенберг, дочкою Аркадія Ротенберга.
Хто такий Аркадій Ротенберг
Аркадій Ротенберг – російський олігарх, друг путіна та людина, яка фактично побудувала Кримський міст. В росії йому належить велика кількість бізнесів, у тому числі – компанія “Міндобрива”, більш ніж 75% продукції яких раніше йшло на експорт, половина з якого постачалася по аміакопроводу “Тольятті-Одеса”. Він проходить як через росію, так і через Україну, зокрема йде через Луганську, Харківську, Донецьку, Запорізьку, Дніпропетровську, Херсонську, Миколаївську та Одеську області.
Далі відгрузка добрив йшла морем через “Одеський припортовий завод” в інші країни. Цією ж схемою користувався ще один російський завод “ТольятіАзот” для транспортування аміаку через Україну. З 24 лютого цей аміакопровід припинив свою роботу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Знадобилося 5 місяців гарячої війни, щоб врешті-решт вони звідси пішли": експерт про закриття Ocean Plaza