Українська «Вікіпедія» випередила арабську та посіла 16 місце за кількістю статей
Українська «Вікіпедія» випередила арабську та посіла 16 місце за кількістю статей

Українська «Вікіпедія» випередила арабську та посіла 16 місце за кількістю статей

Відрив становить 2738 статей попри принципово меншу кількість користувачів у українському сегменті.

Наприкінці липня 2022 року українська «Вікіпедія» обігнала арабську та посіла 16 місце за кількістю статей серед 328 мовних розділів онлайн-енциклопедії. Про це повідомляє пресслужба ГО «Вікімедіа Україна».

«За минулий місяць в арабському розділі редактори та редакторки створили 6604 статті, в українському — 17 175. Саме ця різниця і дозволила українській «Вікіпедії» вирватися вперед»,  — зазначили в «Вікімедіа Україна».

Загалом в українському розділі енциклопедії зареєстровано майже 640 000 користувачів. У арабському розділі їх в 4 рази більше — понад 2 280 000. Попри це в українській «Вікіпедії» майже вдвічі більше адміністраторів — 49 (26 в арабській).

За словами редактора і адміністратора української «Вікіпедії» Ярослава Стефанко, наступний конкурент — варайський мовний розділ, який чисельно випереджає Україну на понад 80 000 статей. Більшість статей у варайській «Вікіпедії» були згенеровані автоматично та складаються з кількох речень, отже статті варайською мовою (одна з мов Філіппін) значно поступаються за якістю статтям з українській «Вікіпедії». Але щодня відрив все одно скорочується, тому  незабаром українська мова має всі шанси вийти на ще вищу позицію у рейтингу «Вікіпедій».

«Кількість статей у мовному розділі ніколи не була основною ціллю при побудові «Вікіпедії», але спільнота любить перегони між мовними розділами — зокрема й тому, що це додає «спортивного» інтересу до поширення вільних знань», — зазначив Ярослав Стефанко.

У вересні 2020 році український мовний розділ обійшов португальську «Вікіпедію», нині вона займає 18 місце, арабська – 17-те. Очолює рейтинг мовних розділів традиційно англійська «Вікіпедія», наразі вона містить понад 6 560 000 статей.

Український мовний розділ «Вікіпедії» існує з січня 2004 року.

Нагадаємо, що українська «Вікіпедія» у квітні вперше посіла 15-е місце в світі за популярністюю.

Фото: «Вікімедіа Україна»

Теги по теме
Украина война
Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом