Україна експортувала вже 450 тис. тонн продовольства "зерновим коридором"
Україна експортувала вже 450 тис. тонн продовольства "зерновим коридором"

Україна експортувала вже 450 тис. тонн продовольства "зерновим коридором"

КИЇВ. 13 серпня. УНН. Україна відправила на експорт морем у межах "зернової" угоди вже 450 тис. тонн продовольства, повідомили в Міністерстві інфраструктури, пише УНН.

Цитата

"У ході реалізації Ініціативи про безпечне транспортування агропродукції вже 16 суден вирушили із українських портів. На їх борту 450 тис. тонн агропродукції", - повідомили у відомстві.

Деталі

Так, сьогодні вранці перше судно, яке зайшло в українські порти під завантаження агропродукцією, залишило порт "Чорноморськ". Йдеться про балкер Fulmar S під прапором Барбадосу. Він вийшов у напрямку Туреччини. Судно об’єдналося в караван з балкером Thoe. На борту двох суден 14,5 тис. тонн агропродукції.

Міністерство також оприлюднило відео, де видно процес завантаження судна Fulmar S.

Раніше про вихід ще двох суден з портів України повідомило МО Туреччини.

Доповнення

Україна, ООН, Туреччина та росія підписали 22 липня угоду (україна і рф окремо), спрямовану на забезпечення безпечного проходу суден, що заходять та виходять із трьох українських чорноморських портів ("Одеса", "Чорноморськ", "Південний"), які були заблоковані рф після вторгнення москви 24 лютого.

Україна та росія є великими експортерами зерна, і блокада портів затримала в країні десятки мільйонів тонн зернових. Перше судно з зерном у межах угоди вийшло з порту Одеси 1 серпня. Перше судно під завантаження вперше з 24 лютого зайшло в порт на Одещині 6 серпня. Тож, коридор запрацював в обидва боки.

Теги по теме
Украина Одесса Турция Черное море
Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом