Фінансова система росії зазнала збитків на сотні мільярдів доларів внаслідок санкцій
Фінансова система росії зазнала збитків на сотні мільярдів доларів внаслідок санкцій

Фінансова система росії зазнала збитків на сотні мільярдів доларів внаслідок санкцій

Згідно з внутрішнім документом міністерства фінансів росії, фінансовий сектор країни-агресора зазнав сотень мільярдів доларів «прямих збитків» від масштабних санкцій, запроваджених США та їх союзниками через вторгнення рф в Україну.

Оцінка, яка включає значні удари по фондовому ринку, банківському капіталу, а також 300 мільярдів доларів валютних резервів, заморожених обмеженнями, була включена до презентації для зустрічі високого рівня офіційних осіб щодо відповіді на санкції. Джерела Bloomberg, підтвердили зміст, побажавши залишитися анонімним, щоб обговорити питання, які не є публічними.

Мінфін рф відмовився від коментарів. путін заявив офіційним особам у телевізійних коментарях в понеділок, що «росія впевнено справляється із зовнішнім тиском», а економіка «стабілізується та прямує до траєкторії зростання». Однак, насправді справи в фінансовому секторі країни-агресора катастрофічні.

Санкції завдали потужного удару по фінансовій системі росії

Ukraine-Russia-and-Belarus-Sanctions-Update.jpg (68 KB)

Каталог «прямих збитків» від мінфіну рф:

  • Падіння капіталізації фондового ринку на 40%;
  • Заморожено 300 мільярдів доларів резервів центрального банку;
  • Заморожено єврооблігації на 4,6 тис. руб;
  • Падіння капіталу банківської системи на 10%;
  • 563 млрд. руб. в роздріб, депозитарні активи заморожені.

У звіті не наводиться загальна оцінка удару від санкцій, який зосереджується на фінансовій системі та не розглядається його вплив на економіку в цілому.

Деякі з найбільш серйозних наслідків зменшилися порівняно з цифрами в минулому звіті від 29 серпня. російський еталонний фондовий індекс MOEX зараз знизився приблизно на 20% з моменту початку війни проти України, порівняно з 33% на мінімумах у липні. Центральний банк росії призупинив оприлюднення даних про капітал банків, унеможлививши оновлення цих даних. 

У звіті також описується збиток, завданий фінансовій інфраструктурі, включаючи 80% активів банківського сектора, які потрапили під санкції, відключення служби обміну фінансовими повідомленнями Swift і втрату доступу до ключового обладнання та програмного забезпечення. Зазначається, що інструменти, включаючи деривативи, хеджування, єврооблігації та первинні публічні пропозиції, «практично зникли».

В звіті не йдеться про ширший економічний вплив обмежень, які підштовхнули росію до рецесії, яка, ймовірно, триватиме й наступного року. Інший документ для зустрічі на найвищому рівні показав, що скорочення може бути довшим і глибшим, ніж про це, повідомляють аналітики.

За матеріалами: Bloomberg

Источник материала
loader
loader