Чоловіки після указу Путіна про мобілізацію тікають з Росії у Грузію навіть на велосипедах: спливли деталі
Чоловіки після указу Путіна про мобілізацію тікають з Росії у Грузію навіть на велосипедах: спливли деталі

Чоловіки після указу Путіна про мобілізацію тікають з Росії у Грузію навіть на велосипедах: спливли деталі

Росіяни масово тікають із Росії після оголошення 21 вересня президентом РФ Володимиром Путіним часткової мобілізації населення для війни проти України. На всіх доступних для виїзду громадян РФ напрямках скупчилися багатокілометрові "пробки", деякі потенційні "призовники" перетинають кордон на велосипедах.

Росіяни штурмують кордони Грузії та Фінляндії, біжать також до Туреччини, Об'єднаних Арабських Еміратів та Сербії. Про це пише італійське видання La Repubblica.

Тисячі громадян РФ, злякавшись оголошеної Путіним часткової мобілізації, намагаються втекти з Росії. Втікають переважно до країн, які ще не ввели візовий режим з державою-агресором, зокрема, до Грузії.

Кордон росіяни перетинають усіма можливими способами: потягом, літаком і навіть велосипедами. До такого незвичайного способу залишити "велику Росію" вдався, зокрема, 30-річний росіянин, який, побоюючись, що його виїзду перешкодять російські правоохоронні органи, сів на двоколісний транспорт. Справа в тому, що влада Грузії забороняє пішохідний перетин російсько-грузинського кордону.

Італійське видання також нагадує, що "часткова мобілізація" в РФ може насправді виявитися не такою вже й "частковою" - і що опозиційні російські ЗМІ повідомили, що поставити під рушницю в Кремлі планують не 300 тисяч резервістів, як заявлялося, а не менше мільйона громадян.

І страх бути вбитим на війні в Україні штовхає до втечі "тисячі, а можливо - і десятки тисяч росіян".

Грузію російські дезертири обирають із двох основних причин. По-перше, грузинсько-російський кордон має досить велику протяжність. По-друге, сама Грузія є однією з небагатьох країн світу, яка ще не запровадила візового режиму з РФ. Росіяни біжать туди попри те, що Росія десятиліттями підтримувала сепаратистів у двох грузинських регіонах – Південній Осетії та Абхазії, а 2008 року розв'язала проти Грузії війну.

"Тепер мобілізація сотень тисяч російських резервістів за наказом Путіна може призвести до нового елементу напруженості між двома народами. На кордоні з Грузією вишикувалися багатокілометрові черги машин: втікачів, які не хочуть зрештою вести агресивну війну, в яку вони явно не вірять. Деякі використовують велосипеди, щоб прискорити останню частину шляху. Один з них розповів ВВС, що чекав дванадцть годин, перш ніж перетнути кордон", - зазначили в La Repubblica.

За даними видання, російські прикордонники виїзду громадян РФ із країни поки що не перешкоджають. Однак величезний наплив втікачів і поспіх, з яким вони прагнуть втекти зі своєї батьківщини, свідчить про побоювання росіян, що дуже скоро Кремль може закрити кордон, щоб запобігти масовій втечі потенційного "гарматного м'яса".

Втікають росіяни і до Фінляндії, хоча для в'їзду в цю країну потрібна віза. Після указу про часткову мобілізацію кількість "туристів" з РФ, які прагнуть в'їхати до Фінляндії, суттєво зросла. Також збільшилася кількість росіян, які в'їжджають до Сербії, ОАЕ та Туреччини.

Так, у Туреччині повідомили про різке збільшення продажів авіаквитків із Москви до Стамбула в один кінець. Небувалий ажіотаж підняв ціни на квитки до тисячі євро за рейс.

А в Німеччині заявили про готовність надати притулок росіянам, які тікають "від репресій", незважаючи на те, що у переважній більшості російське суспільство підтримувало агресію проти України та вторгнення російських військ на територію сусідньої держави.

У той же час, інші держави, що межують з Росією, такі країни Балтії Литва, Латвія та Естонія, а також Чехія, заявили, що не мають наміру дозволяти в'їзд російським біженцям з будь-яких причин.

У британському міністерстві оборони констатували, що рішення про оголошення мобілізації в РФ не знайшло підтримки серед росіян.

"Мобілізація виявляється вкрай непопулярною серед населення Росії. Рішення Путіна є визнанням того, що Росія вичерпала свій запас добровольців, які бажають воювати в Україні. Але це великий ризик для лідера Кремля", – процитувало італійське видання зведення британського МО.

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом