Готуються до війни: Польща планує виготовити майже тисячу новітніх танків за ліцензією
Готуються до війни: Польща планує виготовити майже тисячу новітніх танків за ліцензією

Готуються до війни: Польща планує виготовити майже тисячу новітніх танків за ліцензією

Польща планує локалізувати у себе виробництво корейських танків K2 у версії K2PL і самостійно побудує 820 таких танків. На додачу до цього, напряму у Кореї буде закуплено 180 машин, повідомляє польське видання Defense24.

Враховуючи інші контракти на Abrams, модернізацію Leopard 2 до версії Leopard 2PL, це дозволить Війську польському мати на озброєнні до приблизно 1600 танків сучасних типів.

При цьому, станом на 2021 рік Польща мала на озброєнні, за даними Military Balance, 808 танків, з яких 561 належали до радянських Т-72 та їх модифікацій включно з PT-91 Twardy, значна частина з них була передана Україні у межах допомоги.

Також вже визначена і компанія, на плечі якої покладено виробництво K2PL, нею стала приватна Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ). Саме вона у співпраці з Hyundai Rotem має освоїти випуск всіх основних систем включаючи гармату, автомат заряджання, двигун тощо. Самостійний випуск цих компонентів має також значно знизити вартість експлуатації всіх K2 у Польщі.

Відомо, що K2PL має значні відмінності від K2. За попереднім планом, який ще може бути змінений, база танка розширюється з шести до семи катків, має зрости й бронювання, включно з інтеграцією комплексу активного захисту, будуть додані додаткові електронні системи. Окрім того, PGZта Hyundai Rotem будуть спільно вести розробку нового танка — K3. На додачу до цього, компанії будуть співпрацювати у створенні та випуску колісних БМП.

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом