Примусова мобілізація в РФ: чи вплине вона на військовий призов в Україні
Примусова мобілізація в РФ: чи вплине вона на військовий призов в Україні

Примусова мобілізація в РФ: чи вплине вона на військовий призов в Україні

Влада Росії оголосила "часткову мобілізацію" 300 тисяч громадян. Через це в українському суспільстві виникло питання: чи буде Україна поповнювати лави ЗСУ новими мобілізованими. Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк відповів на це питання в ефіру російського опозиційного каналу "Дождь", пише "Телеграф".

За його словами, спершу треба подивитися, чи зможуть у РФ зібрати таку кількість охочих воювати в Україні. Подоляк підкреслив, що Україна на цьому етапі має професійну армію, з чіткою структурою та розміром.

Радник голови ОП сказав, що російська влада протягом останніх трьох місяців і так перекидала на фронт нових військових, поповнюючи штат, але їм це не допомогло.

"Насправді останні три місяці практично з усіх напрямків РФ, просто про це не повідомляють широко, збирають всі більш-менш боєздатні частини. Вони навіть частково забирають контингенти, які стояли в країнах ОДКБ. Забирають з корейського, тихоокеанського, африканського, сирійського напрямів. Це все вже давно йде на війну. Тобто це не тільки ці 240 тисяч, із яких починалось вторгнення. Це набагато більша кількість людей. Це формування першого, другого, третього і четвертого корпусів, які збирали в Краснодарському краї. Ми в принципі це все бачимо. І кількість резервів, що постійно росте, давно велика", — пояснив Подоляк.

Подоляк наголосив, що українські військові давно зрозуміли "математику війни", тому надто сумнівним виглядає ймовірність, що РФ за тиждень зможе зібрати та одягти таку кількість мобілізованих, щоб перекинути їх в Україну.

"Питання інше — чи зможе Росія вдягнути, навчити, обмундирувати і потім відправити на війну. Чи вона збере і впродовж тижня відправить у мінімальному укомплектуванні на фронт у вигляді живої сили, щоб її було просто багато на якомусь напрямку. Тоді в окопах буде сидіти не 100 людей, а 500. Вони по суті підпишуть собі контракт на смерть. Ми це розуміємо", – резюмував він.

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом