Льовочкін вимагає від Кличка вкласти гроші киян у збанкрутілий банк “Січ” Фірташа - експерт
Льовочкін вимагає від Кличка вкласти гроші киян у збанкрутілий банк “Січ” Фірташа - експерт

Льовочкін вимагає від Кличка вкласти гроші киян у збанкрутілий банк “Січ” Фірташа - експерт

КИЇВ. 29 вересня. УНН. Народний депутат і екс-соратник Януковича Сергій Льовочкін вимагає від київського міського голови Віталія Кличка вкласти гроші киян у збанкрутілий банк "Січ" олігарха-втікача Дмитра Фірташа. Про це заявив політичний експерт та блогер Віталій Кулик, повідомляє УНН

“Схоже, що мер Києва Віталій Кличко продовжує залежати від Сергія Льовочкіна та його партнера Дмитра Фірташа. Саме через тиск Льовочкіна на Кличка той зараз активно займається купівлею збанкрутілого банку “Січ”, який до того, як він обвалився, контролювали... ті ж Льовочкін-Фірташ. Таким чином мер хоче догодити своїм спонсорам олігархам, а заразом створить собі ще одну “годівницю” для виведення коштів з бюджету столиці”, – написав Кулик.

Він нагадав, що у серпні 2022 року Нацбанк вивів "Січ" з ринку через дефолт за кредитом рефінансування НБУ. І банком одразу зацікавилися п'ять інвесторів, включаючи КМДА. Яка, зважаючи на все, має всі шанси перемогти у конкурсі ФДМ.

“Києву це буде коштувати мільярд гривень, точніше – 999 млн. Саме така цифра вказана у підписаному Кличком проекті рішення Київради. Щоправда, підсумкова сума буде в рази більша, адже банк вимагає суттєвої докапіталізації, фінансування утримання та постійних вливань для виконання всіх вимог НБУ. І через бажання Кличка допомогти Льовочкіну з Фірташем місто вкладатиме в “реанімацію” їхнього збанкрутілого банку гроші столичних платників податків”, – пояснив політолог.

На переконання Кулика, зараз Київ має безліч більш термінових питань, ніж витрати мільярдів гривень на докапіталізацію банку, потреба якого місту вкрай сумнівна.

“Але якщо старим партнерам Кличку потрібна допомога – мер завжди до їхніх послуг. Причому ця історія циклічна. Адже раніше Київ володів майже 25% акцій банку “Хрещатик”, через який крутились та виводилися бюджетні кошти. Внаслідок чого за допомогою різних схем із банку вивели близько 3 млрд гривень, і у 2016 році “Хрещатик” збанкрутував. Заплатили кияни. Заплатять і наразі”, – констатував експерт.

Він зазначив, що банк "Січ" став відомий завдяки кредитуванню угоди щодо приватизації готелю "Дніпро" на Європейській площі Києва. У 2020 році компанія-переможець конкурсу ТОВ "Смартленд" оформила у банку кредитну лінію на 1,05 млрд гривень (готель продали за 1,1 млрд гривень).

“Купівка “Січі” Києвом дозволить вирішити проблему з цим кредитом – адже він ще не виплачений, а він брався під заставу депозиту фірми “Газ Ком Трейд”, який у результаті “завис”. Тепер цей депозит також виплатять за наш із вами рахунок. Але для Кличка це важливо, адже "Дніпром" керує не чужа йому Еліна Сапожкова. Ця сама Сапожкова раніше була заступником голови ТОВ "Гера Люкс", зареєстрованої в будинку мера Києва. Власниками фірми є радник і партнер Кличко Павло Димінський та його родичка Оксана Кральїч”, – розповів блогер.

На закінчення він підбив невтішні підсумки історії з банком "Січ".

“Отже, що ми маємо? Збанкрутілий банк старих друзів Кличка Льовочкіна-Фірташа. Прокредитований банком готель, керований менеджером Кличком – Сапожковою. Тиск спонсорів мера на нього з метою профінансувати всю цю історію грошима киян. І бажання самого міського голови отримати собі кишеньковий муніципальний банк для освоєння бюджету. Іншими словами, нас хочуть змусити заплатити мільярди за банк, за допомогою якого нас потім буде легше грабувати? І це під час війни?” – резюмував Віталій Кулик.

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом