Збитки інфраструктурі від війни в Україні перевищили 127 млрд дол. - аналіз
Збитки інфраструктурі від війни в Україні перевищили 127 млрд дол. - аналіз

Збитки інфраструктурі від війни в Україні перевищили 127 млрд дол. - аналіз

КИЇВ. 21 жовтня. УНН. Внаслідок руйнувань інфраструктури через повномасштабне вторгнення рф Україна вже втратила понад 127 мільярдів доларів, йдеться в аналізі Київської школи економіки (KSE), пише УНН.

Цитата

"Загальна сума прямих задокументованих збитків житловій та нежитловій нерухомості, іншій інфраструктурі України станом на вересень 2022 року становила понад 127 млрд дол. (за вартістю заміщення)", - йдеться у повідомленні.

Деталі

Відповідно до звіту, за червень-серпень 2022 року Україна додатково понесла на 31,5 млрд дол. збитків своїм активам.

Найбільша частка у загальному обсязі збитків, як повідомляється, належить житловому фонду — 39,7% або 50,5 млрд дол. У порівнянні з початком червня 2022 року ця сума зросла на 11,2 млрд дол.

"За останніми даними, загалом пошкоджено та зруйновано 135,8 тис. приватних та багатоквартирних будинків, з яких 119,9 тис. — приватних (індивідуальних) будинків; 15,6 тис. — багатоквартирних будинків; 0,2 тис. — гуртожитків. У порівнянні з початком червня 2022 року кількість пошкоджених будинків зросла на 15 тис. Загальна площа пошкоджених або зруйнованих об’єктів становить 74,1 млн кв. м., що становить 7,3% від загальної площі житлового фонду країни", - сказано у звіті.

На другому місці за обсягом збитків, як зазначається, сфера інфраструктури — 27,7% або 35,3 млрд дол., з яких 26,6 млрд дол. — внаслідок прямого руйнування доріг та 4,3 млрд дол. — збитки залізниці. За червень-серпень 2022 року збитки, завдані залізничній інфраструктурі, зросли на 1,7 млрд дол.

Втрати активів бізнесу, за повідомленням, становлять щонайменше 9,9 млрд дол. і продовжують зростати. Це третя за величиною стаття збитків інфраструктури. У розрізі галузей найбільше постраждала металургія. Загалом від початку війни пошкоджено або зруйновано щонайменше 412 підприємств, з яких 64 — це великі та середні підприємства, вказано в аналізі. Очікується, що ця кількість може бути вищою, оскільки наразі відсутня повна інформація про стан українських підприємств, що на тимчасово окупованих територіях.

Збитки, завдані освітній інфраструктурі України, експерти оцінюють у 6,95 млрд дол. У порівнянні з початком червня збитки закладів освіти становили 2,2 млрд дол. Внаслідок бойових дій зруйновано вже щонайменше 810 та пошкоджено 1639 об’єктів освітньої інфраструктури. Найбільшу кількість зруйнованих освітніх закладів зафіксовано в Донецькій, Харківській, Луганській та Київській областях, додали аналітики.

"Станом на вересень 2022 року з початку війни росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 616 адмінбудівель, 978 медзакладів, з яких 24 приватні заклади охорони здоровʼя, 1270 шкіл, 786 дитсадків, 775 обʼєктів культури, 80 релігійних споруд, 149 закладів туризму та 153 спортивні обʼєкти, 2910 торгівельних точок, 19 аеропортів і цивільних аеродромів, 110 залізничних вокзалів і станцій, 315 мостів і мостових переходів державного, місцевого або комунального значення, 10 ТЕЦ, 322 котельні", - вказано у звіті.

Довідково

Оцінка прямих фізичних пошкоджень здійснена в межах Національної ради з відновлення України від наслідків війни аналітичною командою Київської школи економіки спільно з Мінрегіонрозвитку, Мінінфраструктури, МОЗ, за координації Мінреінтеграції та у співпраці з іншими профільними міністерствами та Національним банком.

Обрахунок збитків, презентованих у звіті, здійснювався відповідно до методології Світового банку.

Теги по теме
Украина война
Источник материала
loader
loader