Продовольча криза, військова підтримка та ядерний шантаж рф: в ОП розкрили деталі розмови Зеленського та Макрона
Продовольча криза, військова підтримка та ядерний шантаж рф: в ОП розкрили деталі розмови Зеленського та Макрона

Продовольча криза, військова підтримка та ядерний шантаж рф: в ОП розкрили деталі розмови Зеленського та Макрона

КИЇВ. 1 листопада. УНН. Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Франції Еммануелем Макроном. Лідери обговорили продовольчу кризу, подальшу оборонну підтримку України та ядерний шантаж з боку росії, передає УНН з посиланням на прес службу Офісу Президента.

Деталі

Під час розмови Зеленський відзначив нагальність створення повітряного щита над нашою країною з метою захисту критичної інфраструктури та цивільних від російських ракетних атак.

Сторони обговорили подальшу військову підтримку України з боку Франції, зокрема надання систем протиповітряної оборони.

Окрему увагу було приділено питанням продовольчої безпеки та ситуації навколо реалізації зернової ініціативи після одностороннього виходу з неї росії.

Зеленський запевнив, що Україна готова й надалі брати участь у реалізації зернових домовленостей спільно з ООН та Туреччиною.

Цитата

“Продовження ініціативи критично необхідне. Вона – важливий елемент глобальної продовольчої безпеки”, – наголосив Глава Української держави.

Відбувся також обмін думками щодо ситуації на Запорізькій АЕС та ядерного шантажу з боку рф, що триває. Президент України наголосив, що російські звинувачення України в нібито підготовці до застосування «брудної бомби» є черговим елементом ядерного шантажу з боку росії.

Він повідомив, що на запрошення української сторони експерти МАГАТЕ відвідали мирні об’єкти в Україні й мали змогу пересвідчитися в бездоказовості звинувачень рф.

Окрему увагу було приділено залученню Франції до відбудови нашої країни, зокрема до відновлення об’єктів енергетичної інфраструктури, пошкоджених унаслідок нещодавніх атак росії.

Глави держав узгодили проведення в грудні в Парижі в координації з міжнародними партнерами конференції з питань відновлення України, якій передуватиме окремий захід, спрямований на мобілізацію французьких компаній для підтримки нашої держави.

Доповнення

Макрон заявив, що вірить у те, що в Україні є шанс на мир, навіть коли росія попереджала про можливу ескалацію конфлікту.

Окрім того, президент Франції. попросив Папу Римського зателефонувати главі рпц та путіну.

Теги по теме
Украина Владимир Зеленский Франция Эммануэль Макрон
Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом