ЄС і ПРООН запускають онлайн-курс із управління кризовим реагуванням у територіальних громадах
ЄС і ПРООН запускають онлайн-курс із управління кризовим реагуванням у територіальних громадах

ЄС і ПРООН запускають онлайн-курс із управління кризовим реагуванням у територіальних громадах

Проєкт впроваджується у межах спільної ініціативи «Мери за економічне зростання».

Європейський Союз і Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні оголошують про запуск онлайн-курсу «Управління кризовим реагуванням та інтеграція внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у територіальних громадах в умовах воєнного стану». Курс був розроблений для представників місцевої влади, а саме українських територіальних громад. Курс буде цікавий для громад, які приймають ВПО, оскільки охоплює декілька тематичних галузей, такі як юридичні, теоретичні та практичні основи подолання кризи та майбутнього відновлення соціальних та економічних галузей.

Керівник відділу співпраці Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне сказав, що онлайн-курс допоможе детально вивчити управління кризовим реагуванням, а особлива увага в ньому приділена територіальним громадам в умовах воєнного стану.

«Мережа "Мери за економічне зростання" (M4EG) в Україні налічує понад 170 муніципалітетів і продовжує зростати під час війни, — сказав пан Куне. — Усі муніципалітети, які ті що входять до мережі, так і поза нею, мають отримати актуальні знання та навички, які допоможуть їм ефективно керувати громадами під час гуманітарної кризи. ЄС та партнери підтримають українські муніципалітети та ініціативи на кшталт цієї».

В.о. Постійного представника ПРООН в Україні Яко Сільє зазначив, що у лютому муніципалітети опинилися в самому центрі гуманітарної кризи.

«Зараз, коли мільйони українців покидають свої домівки, щоб врятуватися від насилля, громади, які приймають їх, зіштовхуються з новими комплексними викликами. Враховуючи реформу децентралізації в Україні, місцева влада очолила реагування на негайні потреби своїх громад, — сказав пан Сільє. — Оскільки мільйони людей вимушено покинули свої домівки та мігрують по всій країні, їм тепер необхідно навчитися швидко адаптуватися до змін, інтегрувати новоприбулих, об’єднувати громаду та запроваджувати нові, більш інклюзивні траєкторії економічного розвитку».

Онлайн-курс допоможе муніципалітетам краще реалізовувати свої задачі у складних та мінливих реаліях гуманітарної кризи, зосереджуючи зусилля на інтеграції ВПО під час воєнного стану. Курс є безплатним і вже доступний на освітній платформі Prometheus. Для реєстрації на курс потрібен лише доступ до інтернету, а навчання можна проходити у будь-який зручний час. Онлайн-курс розроблено в межах проєкту «Мери за економічне зростання», який фінансується Європейським Союзом.

Ініціатива «Мери за економічне зростання» була започаткована та профінансована Європейським Союзом у 2017 році. З 2021 року ініціатива фінансується ЄС та реалізовується ПРООН у тісній співпраці з ЄС, місцевою владою та цілою низкою партнерів.

Фото: Olena Sergienko з Unsplash

Теги по теме
Образование
Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом