«Містер Філатов». У The New York Times вийшла публікація про кінокритика на фронті
«Містер Філатов». У The New York Times вийшла публікація про кінокритика на фронті

«Містер Філатов». У The New York Times вийшла публікація про кінокритика на фронті

«Містер Філатов». У The New York Times вийшла публікація про кінокритика на фронті - Фото 1
Джим Хайлібрук (Jim Huylebroek) підготував фоторепортаж про те, як після російського вторгенння змінилося життя Антона Філатова.
«Містер Філатов». У The New York Times вийшла публікація про кінокритика на фронті - Фото 2

Журналісти The New York Times опублікували історію кінокритика Антона Філатова.

Після початку великої війни він пішов на фронт. Нині перебуває у Роздолівці на Донеччині. Попри важкі умови, Антон знаходить можливість розповідати читачам фейсбук-сторінки про своє життя і про книги, за які береться в години затишшя. «Війна розкриває його таланти ще більше», — зауважив Олександр Гусєв, якого у статті назвали ветераном української кінокритики.

«До зими ще місяць, але вона вже котиться Україною, холод ускладнює все. Містер Філатов спить у кімнаті, де температура повітря трохи вища за холодильник. Більше половини його підрозділу зазнали "поранень, хвороб або загинули"», —йдеться у публікації.

До 24 лютого Антон Філатов вважав себе антивоєнною людиною і найнебезпечнішим предметом у його руках була виделка. Та російська агресія змінила все, а нові обставини загартували:

«Коли я бачу, як вбивають і кадічать моїх друзів на війні, коли дружина пише мені, що вона кілька годин сидить з нашим дворічним сином у підвалі, коли рідні кажуть, що вони не можуть працювати через перебої з електроенергією, бо росіяни розбомбили електростанцію, я відчуваю велику злість, – каже Антон Філатов. – У такі моменти хочеться кинутися в атаку на росіян, які стоять за кілька кілометрів від мене, і всіх перестріляти».

Антон Філатов – український кінокритик, журналіст, автор понад тисячі статей про кінематограф, які публікувалися у виданнях «фрАза», «Дзеркало тижня», oKino.ua і на багатьох інших ресурсах. Засновник та редактор інтернет-сайту CutInsight, а також член Української Кіноакадемії.

Нагадаємо, співзасновник проєктів «Громадське радіо» та ZMINA Максим Буткевич,який пішов захищати Україну, у червні 2022-го потрапив у російський полон. Це сталося поблизу Золотого і Гірського у Луганській області. 

Теги по теме
Вооруженные силы Украины российская агрессия
Источник материала
loader
loader