![Вступ 2023: Міносвіти готує зміни](https://thumbor.my.ua/hNudhD3QXdJMdCJFxfUfJqB2Bok=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2Fd2cb4a998a04cb5813d2813827a29c4c.jpg)
Вступ 2023: Міносвіти готує зміни
Безпекова складова та труднощі логістики не дозволяють Міністерству освіти та науки планувати проведення зовнішнього незалежного оцінювання у традиційному форматі у 2023 році.
На відміну від цьогорічного мультитесту, у тестуванні-2023 будуть обов’язковий та додатковий блоки.
Відомо, що як альтернативу ЗНО в міністерстві розглядають проведення удосконаленого національного мультипредметного тесту (НМТ).
Тестові завдання укладуть згідно з програмами ЗНО з відповідних предметів.
«ЗНО було і буде механізмом прозорого вступу до закладів вищої освіти.
Однак в умовах воєнного стану існують перешкоди щодо його організації та проведення, а також неможливо охопити тестуванням потенційних вступників до українських ЗВО, які тимчасово перебувають за кордоном», – йдеться в повідомленні.
Шкарлет розповів, що тест міститиме обов’язковий та додатковий блоки.
Обов’язковий блок буде складатися з чотирьох предметів: української мови, математики, історії України та іноземної мови.
Учасники упродовж 90 хвилин виконуватимуть завдання з української мови та математики, а після короткої перерви 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови.
В окремий день вступники зможуть скласти додатковий блок мультипредметного тесту з фізики, хімії чи біології, результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови.
Тестування з додаткових предметів триватиме 75 хвилин.
Реєстрація для участі в НМТ планується у квітні, а тестування у червні – липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій.
Проте зазначається, що змінити формат проведення вступних випробувань можливо лише після ухвалення відповідного закону, що є компетенцією Верховної Ради.
Тому міністерство повідомить детальнішу інформацію після внесення законопроєкту на розгляд до парламенту.
Раніше Міносвіти пояснювало, як після навчання за кордоном повернутись до української школи.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)