Amazon стикається з протестами проти Чорної п'ятниці - страйками в 40 країнах
Amazon стикається з протестами проти Чорної п'ятниці - страйками в 40 країнах

Amazon стикається з протестами проти Чорної п'ятниці - страйками в 40 країнах

Тисячі складських працівників Amazon у приблизно 40 країнах планують взяти участь в акціях протесту та вийти з вулиць, щоб збігтися з розпродажами Чорної п’ятниці, одного з найактивніших днів року для онлайн-покупок.

Співробітники в США, Великій Британії, Індії, Японії, Австралії, Південній Африці та по всій Європі вимагають кращої заробітної плати та умов праці, оскільки криза вартості життя поглиблюється, у рамках кампанії під назвою « Змусити Amazon платити ». Кампанія координується міжнародною коаліцією профспілок за підтримки екологічних груп та груп громадянського суспільства.

«Настав час для технологічного гіганта негайно припинити свою жахливу, небезпечну практику, поважати закон і вести переговори з працівниками, які хочуть покращити свою роботу», — сказала Крісті Хоффман , генеральний секретар UNI Global Union, один з організаторів кампанії.

Напруженість із працівниками була давньою проблемою для гіганта електронної комерції, який зіткнувся зі скаргами на несправедливу практику праці, а також на активність працівників і профспілкові ініціативи на деяких підприємствах. У те, що вважалося переломним моментом, працівники складу в Стейтен-Айленді, штат Нью-Йорк, на початку цього року проголосували за вступ до профспілки-вискочки .

«Хоча ми не ідеальні ні в одній сфері, якщо ви об’єктивно подивіться на те, що Amazon робить у цих важливих питаннях, ви побачите, що ми сприймаємо свою роль і свій вплив дуже серйозно», — сказав прес-секретар Amazon Девід Ніберг. 

Він процитував мету компанії досягти нульового чистого викиду парникових газів до 2040 року, і що вона «продовжує пропонувати конкурентоспроможну заробітну плату та великі переваги, а також винаходити нові способи забезпечити безпеку та здоров’я наших співробітників».

Профспілки у Франції та Німеччині – CGT і Ver.di – очолюють останні колективні дії, скоординовані страйки на 18 великих складах, спрямовані на переривання поставок на ключові європейські ринки.

Моніка ді Сільвестр, голова комітету Ver.di Amazon у Німеччині, сказала, що працівників особливо хвилює те, як комп’ютери ретельно контролюють їхню продуктивність, за допомогою алгоритмів, які визначають цілі, наприклад, щодо кількості пакунків, які їм потрібно обробити за годину.

«Ці алгоритми відчувають великий тиск на працівників», — сказала вона. «Не робиться різниці між працівниками, незалежно від того, старі вони чи мають обмежену мобільність. Робітники не сплять ночами, думаючи лише про свою продуктивність».

Вона закликала європейських політиків посилити трудові права в усьому блоці. «Ми не маємо права страйкувати в Європі – на європейському рівні», – сказала вона.

У Великій Британії працівники профспілки GMB запланували протести біля кількох складів, у тому числі в Ковентрі .

«Робітники Amazon у Ковентрі перевантажені роботою, їм недоплачують, і їм уже достатньо», — сказала Аманда Гіринг, старший організатор GMB, додавши, що «сотні» зберуться, щоб вимагати підвищення заробітної плати з £10,50 до £15.

Будь-який працівник, який залишить роботу під час зміни, може втратити другу половину бонусу в 500 фунтів стерлінгів, який Amazon оголосив минулого місяця для британських складських працівників. Остаточний платіж залежить від того, чи персонал «не буде несанкціоновано відсутній» між 22 листопада та 24 грудня. GMB заявив, що пов’язування виплат з відвідуваністю може бути витлумачено як незаконне спонукання до відмови від страйку.

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом