Стефанчук: Рада прийняла усі необхідні законопроєкти, необхідні для вступу України в ЄС
Стефанчук: Рада прийняла усі необхідні законопроєкти, необхідні для вступу України в ЄС

Стефанчук: Рада прийняла усі необхідні законопроєкти, необхідні для вступу України в ЄС

12:56 14.12.2022

Стефанчук: Рада прийняла усі необхідні законопроєкти, необхідні для вступу України в ЄС

#
Верховная рада
реформы
Евросоюз
""

Верховна Рада виконала свої зобов'язання та ухвалила законопроєкти, які були необхідні для виконання семи рекомендацій Єврокомісії. Про це сказав Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук. А видання «Європейська правда» проаналізувала всі сім рекомендацій Єврокомісії та стан їх виконання й пише, що жодна з них не виконана повністю й «боротьба триває».

«Можна з упевненістю сказати, що Верховна Рада України виконала свою частину роботи та прийняла усі необхідні системні законопроєкти для виконання рекомендацій Єврокомісії», — запевнив Руслан Стефанчук, пише пресслужба Верховної Ради.

Він нагадав, що ці рекомендації були надані Україні разом з отриманням 23 червня цього року статусу кандидата на членство в ЄС. Й ВР виконала ту частку пропозицій, які були у її зоні відповідальності. А саме:

  1. Реформа Конституційного суду: Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсних засадах».
  2. Узгодження аудіовізуального законодавства з європейським: Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон «Про медіа».
  3. Удосконалення законодавства про нацменшини: Верховна Рада України ухвалила Закон «Про національні меншини (спільноти)».
  4. Боротьба з відмиванням коштів, зокрема, Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення порядку інформації, необхідної для проведення фінансового моніторингу»; Закон «Про ратифікацію Додаткового протоколу до Конвенції Ради Європи про запобігання тероризму»; Закон «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» щодо захисту фінансової системи України від держави, яка здійснює збройну агресію проти України, та адаптації законодавства до окремих стандартів FATF і вимог Директиви ЄС 2018/843».
  5. Продовження судової реформи: Верховна Рада України обрала за своєю квотою членами Вищої ради правосуддя двох кандидатів.

«Утім, і після цього засідання не можна говорити про те, що Україна виконала домовленості з ЄС. Київ справді демонструє прогрес у виконанні всіх рекомендацій Єврокомісії. Але досі жодна з них не виконана повністю», - пише видання «Європейська правда» у своєму матеріалі.

Та додає, що коаліція «Реанімаційний пакет реформ» підготувала аналіз того, де перебуває Україна у виконанні кожної з рекомендацій Єврокомісії:

  1. Реформа процедури добору суддів КСУ. З нею не все добре, оскільки 50% нового органу з відбору будуть формувати президент з ВР та з’їздом суддів. Тому існує ймовірність, що влада достигне консенсусу й просто не пропустить у КСУ «неугодних» їй суддів.
  2. Завершення перевірки доброчесності членів Вищої ради правосуддя (ВРП) та проведення добору кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Вона на фінальній стадії, але все ще триває. Й деякі члени ВРП вже встигли потрапити у корупційні скандали.
  3. Боротьба з корупцією – тут виконана лише одна з вимог. Обраний та призначений голова САП. А ось «посилення боротьби з корупцією, зокрема на високому рівні, шляхом активних та ефективних розслідувань, а також забезпечення належної динаміки судових справ та винесених вироків» (як це формулює Єврокомісія) — ще попереду, вказують у РПР.
  4. Боротьба з відмиванням коштів та правоохоронна реформа – тут все ще очікують на комплексну правоохоронну реформу, та зниження обсягу виведення капіталу. Але наша країна – одна з лідерів у питанні із відкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників.
  5. Боротьба з впливом олігархів – чекаємо на висновок Венеційської комісії щодо закону про олігархів, щоб впровадити його належним чином.
  6. Реформа медіаправа – на думку РПР, тут все ще є зона відповідальності ВР. Оскільки у ЄС сферу телереклами регулює Директива, тоді як в Україні — окреме законодавство. Й окремого закону про телерекламу, який би відповідав нормам ЄС ще немає.
  7. Реформа законодавства щодо нацменшин – тут також боротьба триває й треба спілкування з Венеційською комісією.

Читайте також

поддержать проект

Источник материала
loader
loader