The Guardian назвала Євгена Малолєтку найкращим фотографом року
The Guardian назвала Євгена Малолєтку найкращим фотографом року

The Guardian назвала Євгена Малолєтку найкращим фотографом року

The Guardian назвала Євгена Малолєтку найкращим фотографом року - Фото 1
The Guardian назвала Євгена Малолєтку найкращим фотографом року - Фото 2
Малолєтка з колегою Мстиславом Черновим прибули до Маріуполя за годину до вторгнення РФ і певний час залишались єдиними закордонними репортерами в місті.
The Guardian назвала Євгена Малолєтку найкращим фотографом року - Фото 3
The Guardian назвала Євгена Малолєтку найкращим фотографом року - Фото 4

Редакція Guardian Picture Desk обрала фотографа Associated Press Євгена Малолєтку найкращим фотографом року. Про це повідомляють на сайті The Guardian.

Видання розповіло, що коли Малолєтка та команда AP оцінили, що вторгнення Росії неминуче, вони переїхали до Маріуполя, адже думали, що як стратегічний морський порт Маріуполь гратиме ключову роль. «Вони не помилилися», – пише Guardian.

Як пише видання, Малолєтка разом із відеожурналістом Мстиславом Черновим та відеопродюсеркою Василісою Степаненко прибули до Маріуполя за годину до вторгнення. Був момент, коли вони залишались єдиними закордонними журналістами у Маріуполі, висвітлюючи страждання людей.

В інтерв'ю виданню Євген Малолєтка згадав серед іншого, як працював під час обстрілу пологового будинку Маріуполя:

«9 березня російський літак завдав авіаудару та скинув кілька потужних бомб на центр Маріуполя. Може один, а може кілька літаків. Одна бомба влучила у двір пологового будинку. На цьому фото Ірину Калініну, 32 роки, несуть рятувальники, які поспішають з нею до карети швидкої допомоги. Я пам'ятаю, що Ірина в той момент була ще жива, вона торкалася свого живота і очей. Звичайно, її відвезли до лікарні, лікарі намагалися її врятувати, але вона втратила багато крові, і Ірину та її дитину не врятували. Її чоловік Іван не міг знайти Ірину, бігав по моргах і лікарнях, намагаючись знайти її, і врешті-решт у морзі лікарні №2 йому вдалося впізнати Ірину, забрати її назад і разом із сусідами поховати».

Також він згадав, як під час кесаревого розтину лікарі намагалися змусити дитину дихати.

«Цілу хвилину лікарі терли та ляскали малюка, намагаючись змусити його дихати. У кімнаті була цілковита тиша, і всі казали: "Давай, давай, ти зможеш!" Потім акушерка вдарила дитину і вона заплакала, і всі в операційній були щасливі», – згадав фотограф.

Зокрема, фотографи вже отримали премію імені Георгія Гонгадзе, премію для військових кореспондентів Bayeux Calvados-Normandy, премію Deutsche Welle «За свободу слова», міжнародну премію «За свободу преси» від «Репортерів без кордонів».

Малолєтка і Чернов також стали «журналістами року», перемігши у номінації премії «Української правди».

Фото: КЖЕ

Источник материала
loader
loader