У Росії громадянського журналіста з Криму засудили до 11 років колонії суворого режиму
У Росії громадянського журналіста з Криму засудили до 11 років колонії суворого режиму

У Росії громадянського журналіста з Криму засудили до 11 років колонії суворого режиму

У Росії громадянського журналіста з Криму засудили до 11 років колонії суворого режиму - Фото 1
Ернеса Аметова звинувачують у причетності до діяльності ісламської політичної партії «Хізб ут-Тахрір» у Криму. Він своєї вини не визнає.
У Росії громадянського журналіста з Криму засудили до 11 років колонії суворого режиму - Фото 2

Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону переглянув виправдувальний вирок цивільному журналістові з Криму Ернесу Аметову, повідомляє громадське об'єднання «Кримська солідарність».

Суддя Олексій Магомадов виніс вирок щодо 11 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Аметову після звільнення заборонили залишати територію Криму, організовувати публічні заходи та брати участь у них, змінювати місце проживання та перебування та залишати його будинок з 22 до 6 години без згоди Федеральної служби виконання покарань Росії.

Прокуратура звинувачує Аметова в участі у нібито терористичній організації «Хізб ут-Тахрір» та спробі державного перевороту у Криму. Він свою причетність до осудних злочинів заперечує. Як вказує його адвокат Айдер Азаматов, попри звинувачення у тероризмі, у матеріалах справи немає згадки про зберігання зброї, вибухівки чи реальних планів обвинуваченого у вчиненні терактів.

Це повторний розгляд кримінальної справи щодо Аметова. У вересні 2020 року Південний окружний військовий суд переглянув виправдувальний вирок, винесений йому раніше.

Арештували Ернеса Аметова 11 жовтня 2017 року у Бахчисараї разом із Сейраном Салієвим, Марленом Асановим, Тимуром Ібрагімовим, Сервером Зекір'яєвим та Меметом Беляловим після обшуків у Криму. Під час трьох років слідства та судових розглядів Аметов перебував у слідчих ізоляторах Криму та Ростова-на-Дону. У 2020 році громадянського журналіста виправдали та звільнили в залі суду через відсутність доказів. Це був перший подібний випадок у «справах Хізб-ут-Тахрір» не лише в Криму, а й на території Російської Федерації. Однак 11 квітня Аметова викликали на попереднє слухання щодо повторногоу розгляду справи.

«Кримська солідарність» — об'єднання адвокатів, родичів політв'язнів та активістів, яке допомагає кримцям, які зазнали переслідувань з політичних чи релігійних мотивів.

Фото: «Кримська солідарність»

Теги по теме
Россия Крым ФСБ
Источник материала
loader
loader