Археологи виявили в Іраку печі та «холодильник» віком 4700 років
Археологи виявили в Іраку печі та «холодильник» віком 4700 років

Археологи виявили в Іраку печі та «холодильник» віком 4700 років

Вчені виявили артефакти віком 4700 років у стародавнього міста Лагаш на півдні Іраку. Про це повідомляє Пенсільванський університет.

У четвертому тисячолітті до нашої ери узбережжя Перської затоки було приблизно на 200 км далі на північний захід, ніж у наші дні. Поруч із цією стародавньою береговою лінією розташовувалося три поселення — Гірсу, Лагаш і Нічин, які разом складали велике місто-державу Лагаш.

Нещодавно у південній частині археологічної пам’ятки вчені виявили ознаки спалювання, у тому числі покриту попелом поверхню з відходами гончарного виробництва. У великій квадратній ямі археологи знайшли шість печей для кераміки з овальними ямами, виготовленими з обпаленої цегли.

Найсильніше авторів здивувала велика «таверна» з лавами, піччю та залишками судин для зберігання, багато з яких все ще утримували їжу. Крім того, вчені знайшли залишки зіру — «холодильника» у вигляді двох горщиків, які підтримували низьку температуру за рахунок випаровування води.

«Це було громадське місце для їди, побудоване десь близько 2700 до н. е., — каже Холлі Піттман, професор факультету історії мистецтв Пенсільванського університету. – Це частково веранда, частково кухонна зона». На думку археологів, кількість печей вказує на значне виробництво кераміки у Лагаші. Тепер вчені намагаються з’ясувати, як було організовано виробництво, чи займалися ним приватні ремісники, чи всім володіла держава.

Також поблизу вчені розкопали житло з кухнею. На кухні були глиняні пробки для банок, миски з їжею, точильний камінь на підлозі, а в сусідніх кімнатах — туалет.

Археологи сподіваються, що такі відкриття наблизять вчених до розуміння життя давніх людей.

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом