КримSOS: 24 січня у Криму затримали ще шістьох кримських татар, обвинувачених у «терористичній діяльності»
КримSOS: 24 січня у Криму затримали ще шістьох кримських татар, обвинувачених у «терористичній діяльності»

КримSOS: 24 січня у Криму затримали ще шістьох кримських татар, обвинувачених у «терористичній діяльності»

24 січня у Джанкойському районі Криму відбулися обшуки за участі співробітників ФСБ. Шістьох кримських татар затримали за обвинуваченням за частиною 2 статті 205.5 КК РФ (участь у діяльності терористичної організації).

Уранці 24 січня в Джанкойському районі АР Крим відбулися обшуки за участі співробітників ФСБ у шести будинках кримських татар. Після обшуків були затримані Леман Зекір’яєв, Осман Абдуразаков (брат політв’язня Едема Бекірова), Айдер Асанов, Рефат Сейдаметов, Халіл Мамбетов та Екрем Крош (брат політв’язня Енвера Кроша). Затриманих обвинуватили за частиною 2 статті 205.5 КК РФ (участь у діяльності терористичної організації).

Про це проінформував «КримSOS».

«Обшуки розпочалися о 4 ранку, за свідченнями родичів, затриманим була підкинута заборонена у Росії література», — ідеться у повідомленні.

Матеріали кримінального провадження долучають до «Джанкойської групи справи Хізб ут-Тахрір», як і матеріали щодо інших кримськотатарських активістів.

Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламському халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. «Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих "терористичними". В Україні організація діє без обмежень. Після окупації Криму російська влада стала використовувати участь у "Хізб ут-Тахрір" для тиску на кримських татар. Членів організації переслідують не за підготовку державного перевороту та тероризм, а за публічні акції проти політичних репресій у Криму, системну критику російської влади та за масову нелояльність серед кримських татар у відповідь на події 2014 року», — цитувала Харківська правозахисна група «Кримську солідарність».

Раніше «ЗМІ для змін» повідомляв, що щонайменше 149 громадян України перебуває у місцях несвободи — або в окупованому Криму, або вивезені в Росію. Більшість — це кримські татари, яких переслідують за сфабрикованими справами.

Теги по теме
Крым крымские татары
Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом