Резніков написав ще один лонгрід про реформу закупівель послуги харчування в армії
Резніков написав ще один лонгрід про реформу закупівель послуги харчування в армії

Резніков написав ще один лонгрід про реформу закупівель послуги харчування в армії

17:19 25.01.2023

Резніков написав ще один лонгрід про реформу закупівель послуги харчування в армії

#
армия
реформа
закупка

Міністр оборони Олексій Резніков сьогодні розповів про стан справ у скандалі з закупівлею харчових продуктів для армії. Знову нагадав, що «усі мали можливість переконатися, що яєць по 17 грн. за штуку в контрактах Міноборони не існує. За такою ціною закупівлі не здійснювалися і не планувалися». Та додав дещо нове.

Вибрали для вас найголовніше з цього великого посту:

 • Про помилки дозналися ще у грудні. Тоді ж «розпочато детальну перевірку, а самі угоди не були зареєстровані у Держказначействі». Тобто юридична процедура за ними була зупинена.
 • Одночасно наприкінці грудня було відсторонено, а у січні звільнено з Міністерства оборони керівника відповідного департаменту Богдана Хмельницького.
 • Уточнені угоди планують зареєструвати у Державному казначействі протягом цього тижня.
 • Система, запроваджена у 2016 році, стала певною революцією, яка дозволила покінчити у ЗСУ з радянською практикою харчування. Дана система в цілому працює, кількість скарг на якість харчування незначна. «Але це занадто велика дискреція, у якій зловмисники шукають лазівки. Ми повинні їх закрити», - пише Резніков.
 • Міністр запевняє, що «у 2021 році багатомільярдний ринок харчування військовослужбовців ЗСУ де-факто контролювала одна компанія». У 2022 році - вже було шість постачальників, а на 2023 рік укладено контракти з 8 компаніями.  Й «саме завдяки диверсифікації постачальників нам вдалося успішно пройти 2022 рік, коли чисельність армії за короткий термін зросла у рази. Цей досвід ми будемо розширювати».
 • Тепер будуть створювати правила, «які покликані виключити можливість змов та зловживань на місцях між представниками бізнесу та начпродами військових частин».
 • Для цього планують «запровадити у ЗСУ гнучку, але уніфіковану систему меню». Перейшовши від грошей та калорій, а одиниці виміру (грам/шт.) та калорії. Начебто на це потрібно 4-5 місяців.
 • Також він підтримав «ініціативу народних депутатів зробити частину оборонних закупівель відкритими».

«Війна з російською навалою одночасно передбачає війну з корупцією. Бо саме це відрізняє нас від ворога. Тому усі, хто бореться з цим явищем у секторі оборони, у тому числі – з допомогою медіа та громадських інституцій, є союзниками Міноборони. Я так це сприймаю», - зазначає Резніков.  Додаючи, що «можу не погоджуватися з висновками чи трактовками окремих журналістів, але їхню роботу я поважаю».

Але ситуацію, коли у публічному просторі вільно поширювалися документи оборонного відомства вважає «абсолютно неприпустимою». Уточнюючи, що це  «питання насамперед до посадових осіб Міноборони та ЗСУ». Добавивши, що звернувся до СБУ не щодо журналістів, а щодо «дії чи бездіяльності посадових осіб» через яких стався витік.


Читайте також

 • Після засідання антикорупційного комітету Верховної ради України 24 січня, його голова повідомила, що звільнено директора департаменту закупівель Міністерства оборони Богдана Хмельницького і профільного заступника Міністра В’ячеслава Шаповалова. А також, що ««Міністр не має юридичних претензій до автора журналістського розслідування».
 • 21 січня у публічному просторі набув широкого розголосу матеріал — той самий, про завищення цін «у 2-3 рази», з яким все не так і просто.
 • 22 січня Міністерство оборони України дало офіційний коментар щодо цього скандалу — там заявили про «маніпуляції та введення в оману», але готовність повністю звітувати перед ВР, НАБУ та ДБР.
 • Вже 23 січня власні — різні — пояснення дали міністр оборони Резніков та підрядник «Актив Компані».

В самурая немає мети, є лише шлях. Ми боремось за об’єктивну інформацію.
Підтримаєте? Кнопки під статтею.

поддержать проект

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом