Словаччина готова передати Україні 30 танків Т-72
Словаччина готова передати Україні 30 танків Т-72

Словаччина готова передати Україні 30 танків Т-72

Словаччина готова відправити  до України 30 танків Т-72, якщо вона зможе отримати західні танки для їхньої заміни. Про це заявив міністр оборони Словаччини Ярослав Надь, повідомляє Al Jazeera.

Будь ласка, читайте текст після реклами

За його словами, торік Словаччина відправила в Україну 30 радянських бойових машин піхоти BVP-1 після того, як домовилася, що Німеччина натомість поставить 15 танків Leopard 2.

«У нас все ще є 30 танків Т-72, і ми готові негайно відправити їх до України, хоч завтра, якщо буде можливість отримати замість західних танків – Leopard або будь-які інші. У Словаччині немає місця для скорочення, але є місце для обміну», – заявив міністр.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Також Надь повідомив, що Словаччина готова обговорити передачу Україні своїх винищувачів МІГ-29.

«Літаки зараз знаходяться на одній із баз Словаччини, і зараз ми готові обговорити передачу Україні цих літаків. Очікуємо на рішення від уряду Словаччини», – пояснив міністр оборони Словаччини.

Нагадаємо, Німеччина офіційно заявила, що відправляє в Україну танки Leopard 2. На першому етапі країна надасть роту з 14 бойових машин зі складу Бундесверу.

Раніше повідомлялося, що до постачання танків Leopard Україні може долучитися Іспанія, а такожПортугалія.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Крім того, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте розглядає можливість викупу 18 бойових танків Leopard 2, які належать Німеччині, аби поставити в Україну. 

До слова, Порошенко на зустрічі з генсеком НАТО закликав пришвидшити розгляд заявки України на членство.

Читайте також: Німеччина передає танки Leopard 2 Україні: деталі та терміни
Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом