«Танкова коаліція» стрімко розширюється: вже у четвер може приєднатися Канада
«Танкова коаліція» стрімко розширюється: вже у четвер може приєднатися Канада

«Танкова коаліція» стрімко розширюється: вже у четвер може приєднатися Канада

Уряд Канади аналізує варіанти збільшення підтримки України та постачання її Збройним силам  Leopard 2. Високопоставлені джерела CBC News повідомили, що наразі  йдеться про чотири одиниці танків німецького виробництва, а відповідне  рішення може бути публічно оголошено вже у четвер, 26 січня.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Ймовірно, Канада надішле Україні модифікацію A4, вона є найстарішою на озброєнні канадських військових. Свого часу Канада придбала ці танки у Нідерландів під час афганської війни. 

Втім остаточне рішення - і щодо модифікації, і щодо кількості танків - ще не прийнято. Офіційна Оттава має балансувати бажання допомогти України з потребами власної армії, заявив у нещодавньому інтерв’ю колишній командувач канадської армії Жан-Марк Лантьє. «Позбавлення будь-яких танків — тому що у нас так мало і так мало тих, що активно працюють — негайно вплине на рівень готовності армії… Це те, що має зупинити нас від відправки танків? Я вважаю, що ми несемо моральну відповідальність з точки зору негайності вимог Збройних сил України та українського народу. Вони воюють, а ми - ні», — сказав журналістам Жан-Марк Лантьє.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Активізацію канадських чиновників у питанні забезпечення України важкою технікою співрозмовники CBC News пов’язують з нещодавнім рішенням Німеччини та США надати ЗСУ свої власні танки (відповідно, Leopard і Abrams). Нагадаємо, що після цього до ініціативи стали долучатися й інші країни. У своєму вечірньому зверненні президент України Володимир Зеленський повідомив про створення “танкової коаліції” навколо нашої держави.

Збройні сили Канади мають на озброєнні 112 танків Leopard 2. Серед них 82 призначені для ведення бою, 30  використовуються для інженерних цілей та відновлення виведеної з ладу техніки.
Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом