ДБР затримало підприємців, які продавали військовим яйця по 17 гривень
Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) в ході спільної спецоперації зі Службою безпеки України (СБУ) викрили та затримали злочинну групу, яка привласнювала кошти, виділені на харчування військовослужбовців Збройних Сил України (ЗСУ). У ДБР наголошують, що це ті самі підприємці, які намагалися продавати «військовим яйця по 17 гривень».
«До фінансово-господарських документів вносились неправдиві дані щодо отримання військовою частиною продуктів на свій склад, коли насправді нічого не поставлялося. Потім "віртуальні" продукти "списували" – начебто їх спожили солдати. Зловмисники думали, що не залишають жодних слідів злочину, оскільки документально перевірити спожиті продукти дуже важко», - описує схему ДБР.
Всього з цієї злочинної групи було затримано 5 осіб, до складу якої входили представники підприємств-постачальників та військові, які відповідають за забезпечення однієї з військових частин ЗСУ. А також - військовослужбовця, який вів «чорну бухгалтерію» махінаторів.
Сума встановлених збитків державі від діяльності цієї групи на цей час сягає понад 4,6 млн грн. Ці кошти учасники схеми ділили між собою.
У ході проведених обшуків в учасників злочину вилучено чорнову бухгалтерію, записи, незаконну зброю, боєприпаси, вибухові пристрої, понад 1 млн грн готівкою.
На цей час затриманим особам готуються повідомлення про підозру та клопотання про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. Попередня кваліфікація кримінального правопорушення – ч. 5 ст. 191 КК України (Привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, вчинені в особливо великих розмірах). Санкція - позбавлення волі до 12 років.
Читайте також
- 21 січня у публічному просторі набув широкого розголосу матеріал — той самий, про завищення цін «у 2-3 рази», з яким все не так і просто.
- 22 січня Міністерство оборони України дало офіційний коментар щодо цього скандалу — там заявили про «маніпуляції та введення в оману», але готовність повністю звітувати перед ВР, НАБУ та ДБР.
- Вже 23 січня власні — різні — пояснення дали міністр оборони Резніков та підрядник «Актив Компані».
- Після засідання антикорупційного комітету Верховної ради України 24 січня його голова повідомила, що звільнено директора департаменту закупівель Міністерства оборони Богдана Хмельницького і профільного заступника Міністра В’ячеслава Шаповалова. А також, що «міністр не має юридичних претензій до автора журналістського розслідування».
В самурая немає мети, є лише шлях. Ми боремось за об’єктивну інформацію.
Підтримаєте? Кнопки під статтею.
поддержать проект