Однак Національний музей історії України зміг знайти управу на УПЦ МП. Суд задовольнив позов Музею, тож тепер незаконну будівлю представники московського патріархату вимушені будуть знести.
УПЦ МП порушила статтю Земельного кодексу України
Як повідомив міністр культури та інформаційної політики України, УПЦ МП побудувала свій "храм-кіоск" в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО. А це є не лише порушенням заборони нового будівництва у цій зоні, а й порушенням ансамблю історичного археологічного комплексу "Десятинна церква".
Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню. Це порушує вимоги пункту "а" частини 1 статті 91 Земельного кодексу,
– підкреслив Ткаченко.
Саме тому суд зобов'язав звільнити ділянку Національного музею історії України від незаконно збудованого храму.
Діяльність УПЦ МП в Україні
Зазначимо, що 19 січня Раду внеслизаконопроєкт, який забороняє діяльність в Україні релігійних організацій, якими керують в Росії. До таких, звісно, належить УПЦ МП. Його ініціатором є прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
За словами представника Кабміну в парламенті Тараса Мельничука, мета цього законопроєкту № 8371 – "забезпечити духовну незалежність, не допустити розколу в суспільстві за релігійною ознакою та сприяти консолідації українського суспільства і захисту національних інтересів".
Таким подіям передували контррозвідувальні заходи у культових спорудах на територіях монастирів та єпархій УПЦ МП. Під час них неодноразово виявляли речові докази зв'язків з Росією. Ба більше, у Чернівецько-Буковинської єпархії правоохоронці знайшли документи, що свідчать про російське громадянство деяких керівників єпархіальних структур.
Загалом з початку повномасштабної війни СБУ вручила десятки підозр та відкрила не одну кримінальну справу проти представників УПЦ МП. Кримінальне провадження розпочали й проти Паші "Мерседеса".