США вдруге за дві доби перехопили ще 4 російські військові літаки поблизу Аляски
США вдруге за дві доби перехопили ще 4 російські військові літаки поблизу Аляски

США вдруге за дві доби перехопили ще 4 російські військові літаки поблизу Аляски

КИЇВ. 16 лютого. УНН. Військові США та Канади перехопили другу партію російських військових літаків за останні кілька днів, повідомило об'єднане командування країн, інформує УНН.

Деталі

Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки (NORAD) заявило, що російські літаки залишалися в міжнародному повітряному просторі, коли їх перехоплювали, і не входили до повітряного простору Канади чи США.

Командування наголосило, що російська військова діяльність є звичайним явищем поблизу так званої зони ідентифікації ППО Північної Америки (ADIZ), і заявило, що польоти "не розглядаються як загроза, а дії не розглядаються як провокаційні".

"NORAD відстежує та точно ідентифікує іноземні військові літаки, які входять до ППО. NORAD регулярно відстежує пересування іноземних літаків і, за потреби, супроводжує їх із ППО", — йдеться у заяві.

У четвер російські літаки включали Ту-95 BEAR-H, винищувачі Су-30 та винищувачі Су-35, йдеться у повідомленні.

Їх перехопили два винищувачі п'ятого покоління NORAD F-35A за підтримки двох додаткових винищувачів F-16, одного літака далекого радіолокаційного виявлення E-3 Sentry та двох літаків KC-135 Stratotanker, які використовуються для дозаправки літаків у повітрі.

"NORAD використовує багаторівневу захисну мережу супутників, наземних радарів, бортових радарів та винищувачів для відстеження та ідентифікації літаків та інформування про відповідні дії. Ми, як і раніше, готові використовувати низку варіантів реагування для захисту суверенітету Північної Америки та Арктики".

Додамо

За даними NORAD, щороку відбувається від шести до семи таких перехоплень. Останнє перехоплення відбулося у вівторок, коли пара винищувачів F-16 відправила назад чотири російські літаки.

Зона розпізнавання ППО (ADIZ) - це периметр, у якому відстежується повітряний рух поза національного повітряного простору, щоб забезпечити додатковий час реагування у разі ворожих дій.

Источник материала
loader
loader