Як зазначають дослідники американського Інституту вивчення війни, національний антитерористичний комітет Росії заявив, що українські спецслужби співпрацювали з Фондом боротьби з корупцією, який Навальний заснував у 2011 році, щоб спланувати напад на пропагандиста.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що за смертю Татарського може стояти український уряд, і стверджував, що Україна нібито вбила інших людей з 2014 року, таких як Дар'я Дугіна.
Слідчий комітет Росії перекваліфікував справу на терористичний акт і заявив, що він був спланований на території України. Міністерство внутрішніх справ Росії підтвердило, що скульптура, яку вручили Татарському перед його смертю, містила приховану вибухівку,
– зауважили аналітики.
Різноманітні офіційні відповіді помітно роз'єднані, і серед офіційних російських джерел немає консенсусу щодо причетності або зв'язку Трепової з українськими спецслужбами або з Фондом боротьби з корупцією Навального.
У Кремлі не змогли створити єдиний наратив
Офіційна реакція Росії на смерть Татарського не змогла створити єдиного наративу в інформаційному просторі і призвела до розрізнених відповідей.
Кілька відомих мілблогерів і новинних агрегаторів зосередилися на повідомленні про розслідування справи Дар'ї Трепової та аналізі відеозаписів, що передували вибуху. Інші мілблогери стверджували, що напад здійснили українські спецслужби, і поширювали новини про розслідування, не надаючи додаткових коментарів щодо ситуації,
– констатували аналітики.
Серед пропагандистів та росіян немає консенсусу
- Так звана народна міліція псевдореспубліки "ДНР" опублікувала просте повідомлення про жалобу за Фоміним, не беручи участі в інформаційній реакції Кремля.
- "Депутат" окупованої частини Запорізької області Володимир Рогов заявив, що невідомі зловмисники обрали Татарського своєю мішенню, оскільки він прислухався як до російської, так і до української точки зору, мав понад 500 000 підписників у телеграмі та ефективно організовував збір пожертв для російських військ.
- Глава Російської православної церкви патріарх Кирило пов'язав вбивство Татарського з конфліктом навколо Києво-Печерської лаври, який триває, попри те, що очевидного зв'язку між цими двома інцидентами не існує.
Що відомо про ліквідацію Татарського: головне
- У "Стріт-барі" в Санкт-Петербурзі 2 квітня пролунав вибух. Там російський пропагандист Владлен Татарський проводив свій "творчий вечір". Внаслідок інциденту Татарський загинув, а ще 32 людей зазнали поранень.
- Вибух розслідували за статтею про "вбивство загальнонебезпечним способом". Водночас Національний антитерористичний комітет і прессекретар Кремля Дмітрій Пєсков ще раніше назвали його терактом.