Фотограф отримав нагороду за фото, що було створено штучним інтелектом
Фотограф отримав нагороду за фото, що було створено штучним інтелектом

Фотограф отримав нагороду за фото, що було створено штучним інтелектом

Фотограф відмовляється від престижної нагороди після того, як зізнався, що він «нахабна мавпа» і створив призове зображення за допомогою штучного інтелекту.

498.webp (21 KB)

Німецький художник Борис Елдагсен повідомив на своєму веб-сайті, що не приймає нагороду у креативній відкритій категорії, яку він виграв минулого тижня на церемонії Sony World Photography Awards .

На фотографії-переможці чорно-білі були зображені дві жінки з різних поколінь.

У заяві на своєму веб-сайті Елдагсен, який вивчав фотографію та образотворче мистецтво в Академії мистецтв Майнца, концептуальне мистецтво та інтермедіа в Академії образотворчого мистецтва в Празі та образотворче мистецтво в Школі мистецтв і комунікацій Сароджіні Найду в Хайдарабаді, сказав, що «подав заявку як нахабна мавпа», щоб дізнатися, чи будуть підготовлені конкурси для участі зображень штучного інтелекту. "Ні", - додав він.

«Нам, фотосвіту, потрібна відкрита дискусія», — сказав Елдагсен. «Дискусія про те, що ми хочемо вважати фотографією, а що ні. Чи достатньо велика парасолька фотографії, щоб запросити зображення штучного інтелекту – чи це було б помилкою?

«Свою відмову від нагороди я сподіваюся прискорити ці дебати».

Він сказав, що це був «історичний момент», оскільки це був перший раз, коли зображення штучного інтелекту виграло престижний міжнародний конкурс фотографії, додавши: «Хто з вас знав або підозрював, що це був створений штучним інтелектом?» Щось у цьому не так, чи не так?

«Зображення штучного інтелекту та фотографії не повинні конкурувати між собою в подібній нагороді. Це різні сутності. ШІ – це не фотографія. Тому я не прийму нагороду».

Елдагсен запропонував передати приз фотофестивалю в Одесі, Україна.

Цей трюк стався під час інтенсивних дебатів щодо використання та наслідків штучного інтелекту, де деякі видають апокаліптичні попередження, що технологія знаходиться на межі незворотної шкоди людському досвіду.

Останні досягнення у використанні штучного інтелекту в чат-ботах, безпілотних автомобілях, програмному забезпеченні для написання пісень і розробці фармацевтичних препаратів викликали дискусію. Виконавчий директор Google Сундар Пічаї сказав, що занепокоєння щодо штучного інтелекту не дає йому спати вночі, і попередив, що технологія може бути «дуже шкідливою», якщо її використовувати неправильно.

Представник Всесвітньої організації фотографії сказав, що Елдагсен підтвердив їм «спільне створення» зображення за допомогою штучного інтелекту до того, як його оголосили переможцем.

«У нашому листуванні він пояснив, що після «двох десятиліть фотографії моя мистецька увага більше зосередилася на дослідженні творчих можливостей генераторів штучного інтелекту», і далі підкреслював, що зображення значною мірою залежить від його «багатства фотографічних знань». Відповідно до правил конкурсу, фотографи надають гарантії своєї участі.

«Креативна категорія відкритого конкурсу вітає різноманітні експериментальні підходи до створення зображень від ціанотипії та рентгенографії до передових цифрових практик. Таким чином, після нашого листування з Борисом і наданих ним гарантій ми вважали, що його участь відповідає критеріям цієї категорії, і ми підтримали його участь.

«Крім того, ми з нетерпінням чекали участі в більш поглибленому обговоренні цієї теми та привітали бажання Бориса вести діалог, підготувавши запитання для спеціальної бесіди з ним для нашого веб-сайту.

«Оскільки він вирішив відмовитися від своєї нагороди, ми призупинили нашу співпрацю з ним і відповідно до його побажань усунули його зі змагань. Враховуючи його дії та подальшу заяву, в якій зазначається про його навмисні спроби ввести нас в оману, а отже, анулювання наданих ним гарантій, ми більше не вважаємо, що можемо вести з ним змістовний і конструктивний діалог.

«Ми усвідомлюємо важливість цієї теми та її вплив на створення іміджу сьогодні. Ми з нетерпінням чекаємо подальшого вивчення цієї теми через наші різні канали та програми та вітаємо обговорення навколо неї. Хоча елементи штучного інтелекту актуальні в мистецькому контексті створення зображень, нагороди завжди були і залишаться платформою для відстоювання досконалості та майстерності фотографів і художників, які працюють у медіа».

Источник материала
loader
loader