Про це Кашпур повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.
«На сьогодні фініш… Отже, за весь час забігу, не зупинявся ні разу. Але на 39-ому кілометрі все ж спішився, і йшов майже два кілометри. Лондонський забіг не кінець! Є над чим працювати», - написав Кашпур.
За його словами, на повноцінну підготовку до марафону він мав лише три місяці, всі тренування, настанови та рекомендації від тренерки отримував онлайн.
Під час марафону у Романа був із собою прапор України, підписаний Валерієм Залужним, і це дуже допомагало та підтримувало його в найважчі моменти. А також - думка про бойових побратимів.
«Валерій Федорович, прапор став в нагоді як ніколи, бо в моменти, коли здавалось, що зараз впаду, перша думка була одна і незмінна: «А що скаже Залізний Генерал? Типу, ти нащо туди поїхав? На Лондонському асфальті полежати?» В той же момент ставало страшно і соромно, тому потрібно було бігти. Ну і, звичайно ж, побратими, всю дорогу вони не виходили з голови. Я свято вірю, що всі, з ким я воював, котрі загинули, вели мене сьогодні і не давали впасти! А всі живі прикривали спину, поки був забіг!» - зазначив Кашпур.
Він повідомив, що своєю участю у марафоні прагнув надихнути інших захисників, які втратили кінцівки на російсько-українській війні, не здаватися. А також запланував зібрати 100 тисяч фунтів на протези для побратимів.
«Не здавайтесь! Не опускайте рук. Вставайте і шукайте себе, пошук це вже реабілітація. Пам'ятайте: ви вижили, а багато наших братів та сестер ні! Тому в першу чергу, в пам'ять про них, живіть, бо нам будувати цю країну, далі будувати, так, як хотіли вони, будувати так, як ми хочемо залишити її нашим дітям! Боріться», - написав ветеран.
Роман Кашпур пішов воювати добровольцем у 19 років, а вже у 22-ому поблизу Марʼїнки підірвався на міні, втратив кінцівку. Після поранення знайшов себе у спорті. Менш ніж через рік після ампутації переміг в «Іграх героїв». У грудні 2021 року встановив рекорд України, протягнувши 16-тонний літак Ан-26 на відстань 6,4 м за 44 секунди.
Після повномасштабного вторгнення знову пішов боронити країну, через пів року повернувся додому, у м. Хмільник, і зайнявся волонтерством та спортом.
Фото: Фейсбук Рома Кашпур