Польща, Чехія і Словаччина виступили проти переговорів з РФ
Польща, Чехія і Словаччина виступили проти переговорів з РФ

Польща, Чехія і Словаччина виступили проти переговорів з РФ

Заморожений конфлікт не принесе стабільності чи покращення безпеки у довгостроковій перспективі.

Говорити про закінчення війни можна буде лише тоді, коли Росія повністю виведе свої війська з території країни, яку він тероризує дев’ять років. Про це у понеділок, 24 квітня йдеться у спільній заяві прем’єр-міністрів Матеуша Моравецького (Польща), Петра Фіали (Чехія) та Едуарда Геґера (Словаччина), яку вони опублікували у  – найвпливовішому зовнішньополітичному виданні США.

Політики підкреслили, що заморожений конфлікт чи часткова перемога нічого не вирішать, а відтак немає сенсу вести переговори з Росією, поки вона продовжує утримувати під своїм контролем Крим та схід України.

“Припинення війни зараз, було б схоже на відкрите запрошення всім авторитарним божевільним до вторгнення в сусідні країни на основі сфабрикованих, наративів, що розпалюють ненависть”, – йдеться у спільній заяві європейських лідерів. 

Вони підкреслили, що мир можливий лише на умовах України. 

“Заморожування конфліктів є улюбленим способом Росії виграти час, вдаючи, що вона закінчує війну, яку розпочала. Заморожений конфлікт не принесе стабільності чи покращення безпеки у довгостроковій перспективі. Скоріше це дозволить Росії перегрупувати та відновити свої сили, продовжуючи вести війну та нав’язувати свою імперську ідеологію”, – наголосили прем’єри Польщі, Чехії та Словаччини.

Політики підкреслили, що вести діалог з Москвою, всеодно, що “розмовляти зі стіною”.

“Протягом багатьох років ми терпляче ділилися своїми поглядами та розбіжностями з Росією. Розмова зі стіною не змінить поведінки росіян”, – наголосили очільники урядів трьох країн. 

Вони додали, що зіткнувшись із припиненням діалогу, НАТО як військово-політичний союз повинен бути готовим коригувати свою стратегію на ходу.

Додамо, що в жовтні минулого року Буданов заявив, що війна з РФ має закінчитися до літа 2023 року, а після цього на Росію чекають значні зміни.



Теги по теме
Россия Польща Чехия
Источник материала
loader
loader