Південно-Африканська Республіка залишається учасницею Міжнародного кримінального суду
Південно-Африканська Республіка залишається учасницею Міжнародного кримінального суду

Південно-Африканська Республіка залишається учасницею Міжнародного кримінального суду

Попередню заяву президента ПАР Сиріла Рамафоси про те, що його країна має намір вийти з МКС, назвали комунікаційною помилкою.

Південно-Африканська Республіка не планує виходити з Міжнародного кримінального суду (МКС), як раніше заявив президент Сиріл Рамафоса. Про це пише «Радіо Свобода», посилаючись на повідомлення офісу лідера ПАР у ніч на 26 квітня. Попереднє повідомлення назвали комунікаційною «помилкою».

«Президентство хоче пояснити, що Південна Африка залишається підписантом Римського статуту… Це роз’яснення з’явилося після помилки в коментарі, зробленому під час брифінгу для ЗМІ, проведеного владним Африканським національним конгресом (АНК)», — йдеться в повідомленні офісу Рамафоси.

25 квітня на спільній пресконференції з президентом Фінляндії Рамафоса, який приїхав до країни з візитом, заявив, що владна партія «Африканський національний конгрес» ухвалила рішення про вихід ПАР із Міжнародного кримінального суду. Рамафоса назвав це «розсудливим кроком».

У серпні 2023 року в ПАР має відбутися саміт країн БРІКС, на який за статусом мають запросити президента Росії.

Після цього міністерка закордонних справ ПАР Наледі Пандор заявила, що її країна розгляне своє законодавство та проконсультується з російською стороною через ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна.

Раніше Південно-Африканська Республіка заявила, що усвідомлює свої юридичні зобов'язання щодо ордера на арешт президента Росії Володимира Путіна, якщо той приїде на саміт БРІКС.

Генеральний прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім Хан заявив, що виданий ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна є довічним.

19 березня Верховна Рада ухвалила заяву із закликом до країн — учасниць Римського статуту зробити все можливе для виконання рішення Міжнародного кримінального суду про видачу ордера на арешт президента РФ Володимира Путіна та передачі його у розпорядження суду. 

Південно-Африканська Республіка має тісні зв’язки з Москвою, нагадує «Радіо Свобода». Кремль свого часу підтримував боротьбу АНК проти режиму апартеїду.

Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року ПАР публічно не засудила дії Москви, заявивши, що хотіла б зберегти нейтралітет і надає перевагу діалогу з метою завершення збройного конфлікту.

Photo by Thierry Monasse/Getty Images

Теги по теме
Владимир Путин арест Африка
Источник материала
loader
loader