19 мая, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
«Я до вас з новинами»: «психотерапевт» Спартак Суббота продовжить робити проєкт «Подкаст-терапія»
«Я до вас з новинами»: «психотерапевт» Спартак Суббота продовжить робити проєкт «Подкаст-терапія»

«Я до вас з новинами»: «психотерапевт» Спартак Суббота продовжить робити проєкт «Подкаст-терапія»

Нещодавні звинувачення у шахрайстві Суббота ігнорує.

«Психотерапевт» Спартак Суббота заявив, що буде продовжувати вести YouTube-проєкт «Подкаст-терапія». Про це пише «Українська правда. Життя» із посиланням на телеграм-канал Субботи.

«Новим випускам ПТ бути. І цього разу хочу дещо змінити формат. Під цим дописом ви можете задати мені питання, а команда вибере ті, на які я відповім у новому випуску.

Нагадую, що подкаст це не інтерв'ю, тож перевагу надамо запитанням, які стосуються саме психології», — написав Суббота.

Після розслідування психотерапевта Іллі Полудьонного про Спартака Субботу співведучий останнього у «Подкаст-терапії» Євген Янович повідомив у соцмережах, що виходить із проєкту. Випуски «Подкаст-терапії» виходили на каналі Спартака.

У серії відео Полудьонний стверджував, що Суббота брехав про свою роботу в СБУ, науковий ступінь та медичну освіту, а також неетично поводився з клієнтами. 

«Хоче хай робить що завгодно. Я до цього не маю ніякого відношення. І не бажаю думати про цю історію", — прокоментував заяву колишнього співведучого Євген Янович.

Артист додав, що не планує судитися з Субботою за спільний проєкт «Подкаст-терапія», тому що йому «не хочеться мати нічого спільного» зі своїм колишнім колегою.

Полудьонний навів факти, які свідчать про таке:

  • протягом майже пʼяти років Спартак Суббота публічно позиціонував себе як кандидат психологічних наук, не маючи цього ступеня;
  • Суббота не має медичної освіти, не є психіатром і медичним психологом, як зазвичай презентує себе як подкастер;
  • Суббота поширює антинаукову інформацію;
  • порушував професійну етику.

«Детектор медіа» звернувся по коментар до Спартака Субботи, але так і не отримав від нього відповіді.

При цьому герой розслідування опублікував в Instagram свою позицію щодо оприлюднених фактів. «Це не перший хейт, з яким я стикаюсь. Це нормально, це буде й далі, я це просто переживу… Але що я хочу сказати — що я не дозволю ображати людей, не дозволю ображати свою аудиторію, не дозволю її обзивати, робити висновки щодо людей, які мене слухають, дивляться, яким я подобаюсь…», — заявив Суббота.

«Детектор медіа» ознайомився з повною версією розслідування Іллі Полудьонного і, своєю чергою, вважає за потрібне зазначити, що в цьому матеріалі ми не знайшли жодних образ на адресу аудиторії, якій ЗМІ транслювали думки та оцінки Спартака Субботи.

  • Читайте також: Чи винні медіа в ситуації зі Спартаком Субботою?

На розслідування Іллі Полудьонного зреагувало видання «Українська правда», для якого Суббота у 2019–2021 роках писав колонки. «"УП" та "УП. Життя" дійсно публікували колонки Спартака Субботи, у яких він представлявся як психотерапевт і науковий керівник Інституту когнітивного моделювання. Однак публікації Спартака не виходили у нас з червня 2021 року, і він ніколи не був експертом наших редакційних матеріалів», — зауважило видання.

«Детектор медіа» також у минулому опублікував одну колонку Субботи. Наша редакція наразі вирішила прибрати цей текст із сайту і дочекатися прояснення ситуації.

Медичнйи університет імені Богомольца у відповідь на запит «Бабеля» повідомив, що у виші не володіють інформацією щодо освіти Субботи Олександра Олександровича або Субботи Спартака.

Фото: Спартак Суббота / скриншот

 

Источник материала
Поделиться сюжетом