США нейтралізували шпигунську програму ФСБ, яка 20 років допомагала красти дані НАТО
США нейтралізували шпигунську програму ФСБ, яка 20 років допомагала красти дані НАТО

США нейтралізували шпигунську програму ФСБ, яка 20 років допомагала красти дані НАТО

Федеральне бюро розслідувань та прокуратура США у східному окрузі Нью-Йорка в координації з кількома іноземними урядами, провели операцію Medusa та нейтралізували шпигунську програму Федеральної служби безпеки Росії Snake. Про це повідомила пресслужба Міністерства юстиції США.

Уряд США пов'язує програму Snake із діяльністю відділу ФСБ, який називається "16-й центр".

"Протягом майже 20 років цей підрозділ, який у судових документах називається Turla, використовував версії шкідливої програми Snake для крадіжки секретних документів із сотень комп'ютерних систем, що належали урядам країн-членів Організації Північноатлантичного договору, щонайменше у 50 країнах, а також у журналістів й інших осіб та організацій, які становлять інтерес для РФ. Після крадіжки цих документів підрозділ Turla переправляв їх через таємну мережу комп'ютерів у США та в усьому світі, користувачі яких не знали про зараження програмою Snake", – йдеться в повідомленні.

Для знешкодження російської програми кібершпигунства фахівці ФБР створили програму Perseus. Її з дозволу суду віддалено впровадили у заражені комп'ютери, де вона змушувала програму Snake перезаписувати власні компоненти, необхідні для роботи.

ФБР спілкується з владою інших держав, щоб повідомити їх про зараження вірусом та надати рекомендації щодо його видалення.

"Протягом 20 років ФСБ використовувала шкідливе програмне забезпечення Snake для здійснення кібершпигунства проти США та наших союзників. Сьогодні цьому прийшов кінець", – заявив помічник генерального прокурора Метью Олсен з відділу національної безпеки мін'юсту США.

  • 2 травня 2023 року повідомлялося, що ФБР за допомогою української поліції закрило дев'ять криптообмінників, які, за даними американського слідства, надавали послуги кіберзлочинцям.

"Очі та вуха Путіна". Журналісти виявили десятки шпигунів-дипломатів РФ у Північній Європі

Источник материала
loader
loader