Одним з головних завдань головнокомандувач назвав боротьбу з проявами радянщини. І ЗСУ, за його словами, вже не такі, як збройні сили РФ.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що намагається змінити культуру у Збройних силах України, і саме це, за його словами, допомогло об’єднати армію “навколо однієї мети – подолати сильного ворога”. Про це Залужний розповів в інтерв’ю Дмитру Комарову Рік. За кадром, яке вийшло в ефір у п’ятницю, 12 травня.
“Все, що я як генерал Валерій Залужний намагався зробити у Збройних силах і продовжую намагатися і буду далі вести з цим боротьбу, я намагався зробити головне – змінити культуру у Збройних силах України. Щоби слухати думку свого підлеглого, щоби дослухатися до свого підлеглого як до людини, щоб вибудовувати нормальні відносини між людьми у ЗСУ”, – сказав Залужний.
Він підкреслив, що саме цим ЗСУ корінним чином відрізняються від радянської армії.
При цьому Залужний зауважив, що подолання “радянщини” у ЗСУ триває, і тільки результати покажуть, скільки часу на це буде потрібно.
Він додав, що важче з цим боротися, коли тривають запеклі бої, приймаються важливі рішення щодо дій на фронті.
“Але те, що ми вже не такі, як збройні сили Російської Федерації, це вже величезний для нас плюс. І саме ця культура нова, яку ми намагалися запустити у Збройних сила, об’єднала навколо нас. І генералів, і командирів молодшої ланки, і найголовніше – солдат, вдалося об’єднати (не повністю)…навколо однієї мети – подолати сильного ворога”, – підкреслив головнокомандувач ЗСУ.
“Слава Богу, я не служив у радянській армії… Не хочу оцінювати діяльність своїх попередників, це буде некрасиво з мого боку, але радянська армія жила у Збройних силах України довго, і ще є її відголоски, ще не до кінця вона завершила своє існування”, – зауважив Залужний.
Він також додав, що якщо знайде носія “культури” радянської армії на будь-якому посту, “довго розбиратися не буде”.
Також Залужний розповів, якою бачить перемогу України, і чому одного звільнення територій для цього замало.
Нагадаємо, Залужний розповів про перші години вторгнення РФ і про телефонний дзвінок з-за кордону від “не дуже приємної людини” з вибаченнями.