Нідерланди скасували продаж майже 30 винищувачів F-16 у приватні руки, - аналітичний ресурс
Нідерланди скасували продаж майже 30 винищувачів F-16 у приватні руки, - аналітичний ресурс

Нідерланди скасували продаж майже 30 винищувачів F-16 у приватні руки, - аналітичний ресурс

Нідерланди скасували угоду про продаж своїх винищувачів F-16 приватній компанії Draken International. Йдеться про 28 літаків

Про це повідомив Мілітарний з посиланням на нідерландський ресурс оборонної аналітики Oryxspioenkop.

Компанія Draken International, яка займається підготовкою льотчиків, мала отримати 40 винищувачів F-16 від Нідерландів. Ця компанія має контракт з урядом США на виконання ролі умовного противника в навчаннях.

Перші 12 винищувачів Нідерландів були продані минулого року. Проте опціон на ще 28 винищувачів не був реалізований. У 2021 році повідомлялось, що вони мають бути виведені з експлуатації до травня 2024 року.

Аналітики вважають, що ці винищувачі F-16, ймовірно, будуть передані на потреби Повітряних Сил Збройних Сил України.

  • 19 травня президент США Джо Байден заявив, що США не проти навчання українських пілотів на винищувачах F-16.
  • Також стало відомо, що США та союзники планують надати Україні винищувачі F-16 у рамках довгострокових зусиль зі зміцнення безпеки країни. 
  • 20 травня радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Україні поки не отримала винищувачі F-16, оскільки під час контрнаступу вирішальну роль відіграватимуть інші види озброєння. 
  • Україна сподівається отримати перші сучасні американські винищувачі F-16 восени 2023 року.
Теги по теме
Нидерланды
Источник материала
loader
loader