У Києві в рамках заходу «Пам’ятаємо історію — повертаємо територію» обговорили питання геноциду та переслідування кримських татар
У Києві в рамках заходу «Пам’ятаємо історію — повертаємо територію» обговорили питання геноциду та переслідування кримських татар

У Києві в рамках заходу «Пам’ятаємо історію — повертаємо територію» обговорили питання геноциду та переслідування кримських татар

Голова Правління «КримSOS» Олексій Тільненко: Те, що відбулося 79 років тому, — це трагедія, жахливий злочин, який не був покараним і продовжується зараз.

18 травня в День пам’яті жертв геноциду кримських татар у Києві пройшов захід «Пам’ятаємо історію — повертаємо територію», під час якого представники громадських організацій, державних установ та всі небайдужі до трагічної долі кримських татар обговорили питання переслідувань народу, а також майбутнього Кримського півострова. Про це повідомила громадська організація «КримSOS». 

«Зараз Росія продовжує цю політику Радянського Союзу. Те, що відбулося 79 років тому, — це трагедія, жахливий злочин, який не був покараним і продовжується зараз», — сказав голова Правління «КримSOS» Олексій Тільненко.

У громадській органазації підкреслилит, що з початку окупації мешканці Криму потерпають від обшуків, затримань та переслідувань. Зокрема, з 15 жертв насильницьких зникнень на півострові, про яких досі нічого не відомо, до початку повномасштабного російського вторгнення 11 — кримські татари.

«Зараз, незважаючи на те, що в Криму немає ані свободи слова, ані більшості інших прав, саме кримські татари як громадянські журналісти намагаються висвітлювати ці події, відстоювати своїх людей, наших людей, намагаються відстоювати Україну. Дякую їм за це і сподіваюся, ми скоро повернемося у вільний Крим і сподіваюся, що всі у вільному Криму будуть почувати себе вдома», — додав Тільненко.

У Києві в рамках заходу «Пам’ятаємо історію — повертаємо територію» обговорили питання геноциду та переслідування кримських татар - Фото 1

Фото: «КримSOS»

Читайте також
Таміла Ташева: Після звільнення від росіян Криму потрібно буде пройти «дружню мілітаризацію»
18 травня — пресконференція «Воєнні злочини проти кримських татар – почерк тих, хто чинив депортацію 1944 року»
Окупанти провели відкрите засідання суду в справі Ірини Данилович, але не пустили на нього ні пресу, ані батька
Зеленський: Затримання кримського правозахисника Джеппарова — ще один приклад репресій РФ проти корінного народу Криму (оновлено)
Українські правозахисники засудили незаконне утримання Росією кримської татарки Леніє Умерової
КримSOS: новий російський законопроєкт унеможливлює відмову кримчан від призову до окупаційної армії
Російська генпрокуратура внесла громадську ініціативу «КримSOS» до реєстру «небажаних» через загрозу нацбезпеці РФ
Теги по теме
Крым крымские татары
Источник материала
loader
loader