Японія передасть США тротил до снарядів для України – ЗМІ
Японія передасть США тротил до снарядів для України – ЗМІ

Японія передасть США тротил до снарядів для України – ЗМІ

Союзники знайшли спосіб, що дозволяє продавати тротил в умовах глобальної нестачі боєприпасів.

США планують забезпечити постачання тротилу з Японії для 155-мм артилерійських снарядів, оскільки Вашингтон терміново спрямовує в Україну зброю та боєприпаси для контрнаступу проти армії РФ. Про це повідомляє

Зазначається, що для Японії будь-які поставки стануть перевіркою її готовності допомогти Україні, тому що експортні правила забороняють японським компаніям продавати летальні предмети за кордон, такі як гаубічні снаряди. Однак союзники, схоже, знайшли обхідний шлях, що дозволяє продавати тротил в умовах глобальної нестачі боєприпасів.

За словами джерела видання, Сполучені Штати мають спосіб купити вибухівку в Японії.

Повідомляється, що експортні обмеження для продуктів або обладнання подвійного призначення, що продаються на комерційній основі, є менш суворими, ніж для товарів суто військового призначення, тому США можуть закуповувати ноутбуки Panasonic Toughbook для своїх військових.

За даними іншого джерела, Токіо, який цього тижня приймав міністра оборони США Ллойда Остіна, заявив уряду США, що дозволить продаж промислового тротилу, оскільки ця вибухова речовина не призначена лише для військових цілей.

Зазначається, що США хочуть підключити японську компанію до ланцюжка постачання тротилу для доставки вибухових речовин на військові заводи, що належать армії США, які упаковуватимуть їх у 155-мм гільзи.

На запитання Reuters про те, чи планують США купувати тротил у Японії, в Держдепартаменті США не дали прямої відповіді, але заявили, що Вашингтон працює із союзниками та партнерами, “щоб надати Україні необхідну підтримку” для самозахисту. Японія ж “продемонструвала лідерство у підтримці оборони України”.

Раніше повідомлялося, що Японія передасть Україні близько сотні військових авто, і що Україна отримає енергообладнання від Японії на $40 млн.

 



Теги по теме
США помощь Япония
Источник материала
loader
loader