Міжнародні резерви досягли рекорду
Востаннє подібна сума спостерігалася ще у 2011 році, тоді вона була навіть більшою.
Міжнародні резерви збільшилися завдяки стійким та ритмічним надходженням від міжнародних партнерів, що перевищили чистий продаж валюти Національним банком та боргові виплати країни в іноземній валюті,
– пояснили у НБУ.
Основними критеріями такого росту стали надходження на користь уряду та виплати за обслуговування й погашення державного боргу. Загалом до резерву надійшло 4,32 мільярда доларів.
Вони складаються з:
- макрофінансова допомога від ЄС – 1,6 мільярда доларів;
- від США – 1,25 мільярда доларів;
- від розміщення валютних ОВДП – 1,07 мільярда доларів;
- від Світового банку – 383,1 мільйона доларів.
На резерви також вплинули операції НБУ на валютному ринку України. У травні він продав 1,96 мільярда доларів та викупив до резервів – 63,3 мільйона доларів. Тож чистий продаж валюти у травні збільшився до 1,9 мільярда доларів.
Це відбулося на тлі вичерпання сезонного чинника (збільшення продажу валюти аграріями для проведення посівної), а також з огляду на складнощі з експортом продовольства в сусідні країни та через "зерновий коридор",
– написала пресслужба НБУ.
Минулого місяця внаслідок переоцінки вартість фінансових інструментів зменшилася на 26,8 мільйона доларів.
ЄС продовжив до середини вересня заборону на ввезення агропродукції з України
- Європейська комісія 5 червня ухвалила рішення про продовження дії заборони імпорту української пшениці, кукурудзи, ріпака та соняшника до деяких країн ЄС. Нова заборона діятиме до 15 вересня.
- Це рішення продовжує чинну із 2 травня постанову ЄС, яка діяла до 5 червня. Водночас транзит цих зернових не забороняється.
- Йдеться про такі країни Євросоюзу: Болгарію, Польщу, Румунію, Угорщину, Словаччину.