Каховська ГЕС не підлягає відновленню: скільки часу потрібно, аби збудувати нову станцію
Каховська ГЕС не підлягає відновленню: скільки часу потрібно, аби збудувати нову станцію

Каховська ГЕС не підлягає відновленню: скільки часу потрібно, аби збудувати нову станцію

Ба більше, на думку гендиректора Укргідроенерго Ігоря Сироти, на це піде чимало часу. Втім, перші проєктні рішення щодо цього питання розглядають вже сьогодні.

Найперше, що потрібно зробити сьогодні — перегородити зруйновану дамбу і забезпечити водою населення, сільське господарство і промисловість,
– наголосив Сирота.

За його словами, Україна акумулюватиме воду на верхніх водосховищах для того, щоб після деокупації якнайшвидше наповнити Каховське водосховище.

Скільки часу знадобиться, аби побудувати нову станцію

В Укргідроенерго вважають, що для того, щоб побудувати нову станцію потрібно мінімум 5 років. При цьому – у режимі роботи 24 на 7.

Окрім цього, на її створення необхідний мінімум 1 мільярд євро.

"Ми ще не знаємо повних масштабів руйнувань: пошкоджена не тільки станція, але і переїзди, водопостачання, газопостачання. Це складний гідровузол, на розбудову якого необхідний час. Зараз розробляємо проєкт розміщення станції", – додали в Укргідроенерго.

У Мінекономіки раніше порахували вартість нової станції

Перша віцепрем’єр-міністр економіки Юлія Свириденко заявила, що будівництво нової ГЕС може коштувати для України близько 1 мільярда доларів. Все тому, що йдеться не тільки про встановлення нових гідроагрегатів, а й про відновлення цілісності величезної греблі.

До речі, нову Каховську ГЕС планують побудувати на тому ж місці. В Укргідроенерго сподіваються, що нижня водозливна гребля не підірвана, а якщо й підірвана, то вся вода зійде з водосховища.

Зараз 3 – 4 області будуть потерпати від нестачі води.

Росія підірвала дамбу Каховської ГЕС

  • В ніч на 6 червня російські окупанти підірвали Каховську ГЕС, через що великі території Херсонської області, а також частина Миколаївщині – затоплені.
  • Із правобережжя людей евакуйовують, а от на лівому, окупованому березі ситуація критична. Люди перебувають на дахах без їжі, води та надії на порятунок.
  • Близько 10 тисяч га сільгоспземель на правобережжі і в кілька разів більше на лівому березі після затоплення можуть перетворитись на пустелі. Підрив Каховської ГЕС фактично залишив без джерела води 94% зрошувальних систем у Херсонській, 74% – у Запорізькій та 30% – у Дніпропетровській областях.
  • У РНБО кажуть, що підрив Каховської ГЕС унеможливив постачання води у Крим на роки.
  • У МОЗ заявили, що хімікати, збудники інфекційних хвороб із кладовищ, вбиралень, сміттєвих звалищ тепер можуть опинитися в колодязях і відкритих водоймах на підтоплених територіях.
Источник материала
loader
loader