Журналіста російського видання «Новая газета. Европа», який зізнався у покращенні свого життя через війну, звільнили
Журналіста російського видання «Новая газета. Европа», який зізнався у покращенні свого життя через війну, звільнили

Журналіста російського видання «Новая газета. Европа», який зізнався у покращенні свого життя через війну, звільнили

Ян Шенкман пошкодував у Фейсбуці, що війна не розпочался раніше.

Головний редактор «Новая газета. Европа» Кирилл Мартинов повідомив про те, що звільнив оглядача видання Яна Шенкмана, який кілька днів тому на своїй фейсбук-сторінці зізнався у покращенні свого життя після початку війни. Про це Мартинов сказав редактору «Європейської правди» Сергію Сидоренко, відповідаючи на його запитання під час панельної дискусії на міжнародній конференції Riga StratCom Dialogue, що проходить цими днями в столиці Латвії.

Як розповів Сергій Сидоренко «Детектору медіа» він спеціально записався на участь у дискусії, щоб поставити питання Кириллу Мартинову. Адже був одним з перших, хто звернув увагу на пост  Шенкмана, який відразу викликав неабиякий резонанс.    

«Всі, кого я знаю, поїхавши (з Росії — “ДМ”), покращили своє становище. Я розумію, що це необ’єктивна вибірка, але все-таки це вибірка. Одна дівчина нещодавно так і сказала: “Нам усім стало краще через війну. І це мене лякає”. Ми бенефіціари війни, вигодонабувачі. У тому числі я», — написав журналіст видання, яке позиціонує себе ліберально-демократичним, опозиційним і правозахисним. 

«Кожний день відбувається щось хороше, нові проєкти, інтерв'ю, цікаві зустрічі. І в цілому мені стало краще. Я став більш спокійним, добрим, впевненим в собі, частіше посміхаюсь. А все тому що йде війна», — описав Ян Шенкман зміни, що відбулись у його житті.      

«В принципі, нічого нового, звичайно. Тільки західним лібералам, котрі активно зараз просувають всюди “хороших русских” як жертв війни, вже навіть більших, ніж українці, треба весь час нагадувати про такі от дописи “бенефіціарів війни”. Які стали частіше посміхатися», — прокоментувала пост Шенкмана шеф-редакторка групи видань «Детектор медіа» Наталія Лигачова.

Отримавши безліч негативних відгуків, у першу чергу від української аудиторії, Шенкман видалив цей пост. Але багато хто зберіг його висловлювання у вигляді скріншотів, а головне — запам’ятав.

Журналіста російського видання «Новая газета. Европа», який зізнався у покращенні свого життя через війну, звільнили - Фото 1

«Я запитав у головного редактора, чому команда видання, після того, як один з її членів фактично підтримав геноцидальну війну, не вийшла з public denial (публічним запереченням — “ДМ”) цієї позиції? Виходить, видання погоджується з позицією співробітника, який написав, що всім росіянам, тобто вам також, стало краще через війну? І ще я просив Мартинова чесно сказати, чи стало краще через війну особисто йому», — розповів Сергій Сидоренко.   

У відповідь Кирилл Мартинов заявив, що Яна Шенкмана звільнили. І додав: «Особисто я можу сказати, що мені краще жити не стало».

Як відомо, «Новая газета. Европа» була створенаспівробітниками «Новой газеты», що виїхали з Росії у Європу після початку широкомасштабного вторгнення.  

Перед тим, у березні 2022 року, «Нова газета» отримала два попередження від Роскомнагляду за згадку у матеріалах «іноземних агентів» без відповідного маркування. Два попередження за російським законодавством вважається підставою для анулювання свідоцтва про реєстрацію ЗМІ. 

28 березня «Новая газета» повідомила, що призупиняє вихід на сайті, у соцмережах та на папері до закінчення війни в Україні. Рішення було пов’язане з другим попередженням від Роскомнагляду.

За твердженням журналістів «Новая газета. Европа», їхнє видання — це окремий проєкт, юридично та фактично незалежний від «Новой газеты», яка призупинила роботу через цензуру.

Фото: Фейсбук Яна Шенкмана

Теги по теме
война российская агрессия
Источник материала
loader
loader