Британія двічі за добу підіймала винищувачі для перехоплення російських літаків
Британія двічі за добу підіймала винищувачі для перехоплення російських літаків

Британія двічі за добу підіймала винищувачі для перехоплення російських літаків

Протягом доби Велика Британія двічі підіймала винищувачі королівських ВПС "Тайфун" для  перехоплення російських літаків

Про це повідомили в уряді Великої Британії.

Протягом 24 годин літаки королівських ВПС "Тайфун" двічі підіймали в повітря для перехоплення кількох російських літаків, які летіли поблизу повітряного простору НАТО.

Увечері в четвер, 8 червня, "Тайфуни" королівських ВПС, які базувалися на авіабазі Амарі в Естонії, а також Gripens ВПС Швеції були спрямовані на перехоплення Іл-20 і Су-27 ВПС Росії, які летіли поблизу повітряного простору НАТО та Швеції.

"Російські літаки не відповідав міжнародним нормам, не змогли зв'язатися з відповідними регіонами польотної інформації (FIR), однак вони залишалися в міжнародному повітряному просторі та літали професійно", – йдеться в повідомленні.

Уранці в п’ятницю, 9 червня, літаки "Тайфун" знову мусили підійматися для перехоплення Ан-12 та Ан-74, які летіли на південь від материкової Росії до Калінінградської області. Пізніше винищувачі королівських ВПС отримали повторне завдання перехопити два Ту-22М і два Су-30, які також летіли на південь від материкової Росії над Фінською затокою та Балтійським морем. Російські літаки знову не дотримувалися міжнародних норм.

До британських винищувачів приєдналися F-18 ВПС Фінляндії. Вони супроводжували російські Ту-22М і Су-30 через Фінську затоку, згодом це продовжили Gripen ВПС Швеції. Португальські та румунські F-16, які базувалися на авіабазі Шяуляй у Литві, також були спрямовані для супроводу російських літаків, які проходили далі на південь через зони польотів Латвії та Литви.

"Ці перехоплення є яскравим нагадуванням про те, що королівські ВПС завжди готові захищати наше небо та небо наших союзників, тоді як скоординовані дії кількох військово-повітряних сил чітко демонструють цінності наших міжнародних альянсів", – заявив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес

У британському уряді додали, що НАТО зараз проводить військово-морські навчання в Балтійському морі. Як і очікувалося, російська авіація протягом усього часу спостерігала за кораблями союзників.

Теги по теме
Россия НАТО
Источник материала
loader
loader