Через бездіяльність Радбезу і не тільки: США планують реформувати ООН, – Washington Post
Через бездіяльність Радбезу і не тільки: США планують реформувати ООН, – Washington Post

Через бездіяльність Радбезу і не тільки: США планують реформувати ООН, – Washington Post

Адміністрація президента США Джо Байдена працює над планом реформи Радбезу ООН, який планують представити у вересні під час відкриття Генасамблеї у Нью-Йорку.

Що пропонуватиме Білий дім

Знайомі з питанням співрозмовники питання розповіли, що план Білого дому передбачає збільшення кількості постійних членів Радбезу ООН. Тобто до складу найвищого органу ООН мають ввести ще 6 країн до тих 5, які вже є.

Вашингтон пропонує дати місця постійних членів Радбезу 6 країнам Глобального півдня, аби країни, що розвивалися, мали вагу в ООН. Мова йде про країни Латинської Америки, Африки й Південної Азії. Однак ці країни можуть посісти місця постійних членів Радбезу без права вето, які мають чинні постійні члени – США, Китай, Франція, Велика Британія та СРСР, місце якого займає Росія (у Статуті ООН досі зберігається такий перелік країн).

Однак у плану США є труднощі, адже за такі зміни має проголосувати більшість на Генасамблеї, тобто понад 128 країн, а також повинна бути підтримка Радбезу, але у його складі є Китай та Росія, які мають право вето. Хоча представники обох країн погоджуються на таке реформування.

Найбільша проблема ідеї реформи

Проблемою є те, що досі незрозуміло, хто має увійти до складу Радбезу ООН як постійний член. Тому що призначення однієї країни неодмінно може викликати протест з боку іншої. Наприклад, Китай, найімовірніше, блокуватиме ініціативу з включення до Радбезу Японії чи Південної Кореї, проти чого виступатиме і КНДР.

Проти включення до Радбезу Індії виступатиме Пакистан. Тобто є питання конфліктності, однак робота над планом триває.

Чому США ініціюють реформу


Повномасштабна війна в Україні продемонструвала, що чинна модель світу повністю неефективна. Крім того, комунікація Заходу та Глобального півдня теж була нікудишньою – ці держави були недооцінені, як гравці на міжнародній арені.
Однак коли Захід почав вводити санкції проти Росії за вторгнення в Україні, Москва найшла підтримку серед країн, що розвиваються і вони допомагають Кремлю заробляти й обходити санкції.
Захід недооцінив роль цих держав, тому ця реформа – один зі шляхів для зміни чинної моделі світу.
Теги по теме
США Новости политики ООН
Источник материала
loader
loader